Hrabalovskou poetiku v režii Ivo Krobota přiveze do Třebíče Městské divadlo Mladá Boleslav. Tragikomedie novopečeného železničáře Miloše Hrmy na malém středočeském nádraží na konci druhé světové války je známá především díky oskarovému filmu Jiřího Menzela. Ostře sledované vlaky s živými herci doplňují zpívané i hrané hudební vsuvky. V titulní roli vypravuje vlaky a razítkuje dívčí pozadí Matouš Ruml. Třebíčské představení se hraje v úterý 20. října.

V listopadu je na programu tragikomedie Antona Pavloviče Čechova Višňový sad. Nastudoval ji Divadelní spolek Kašpar, hrají Milena Steinmasslová, Jan Potměšil a další.

Kolektivní improvizace herců pražského Studia Ypsilon slibuje spontánní atmosféru a jedinečné propojení herců a diváků. V představení Pánská šatna třebíčští diváci uvidí Martina Dejdara, Jiřího Lábuse, Pavla Nového i Jana Jiráně. Pánská šatna je na programu v prosinci.

Takzvaně béčková skupina na diváky míří komedií Chlap na zabití ve ztvárnění pražského Divadla Pantheon. Uskuteční se již ve čtvrtek 24. září a v hlavních rolích zazáří Miroslav Vladyka a Filip Blažek. Režie se ujal Jakub Nvota.

Další komedie, tentokrát z pera Woodyho Allena, je na programu v listopadu. Jmenuje se Prokletí nefritového škorpióna a pro příbramské Divadlo Antonína Dvořáka scénář přeložil a upravil Ondřej Sokol. Diváky nesporně pobaví oblíbený Bohumil Klepl v jedné z hlavních rolí.

A úsměvná hra do třetice: Nabízí vysoce komický pohled na sebejisté zastánce svobodného myšlení, hrají v ní Jan Dolanský, Jana Janěková ml., Roman Zach a Linda Rybová, tedy Divadlo verze Praha. Francouzská hra nese název Jméno.

Abonentní legitimace na novou sezonu budou v prodeji od pondělí 10. srpna. „Uzávěrka předplatného skupiny A je v pátek 2. října a skupiny B v pátek 11. září. Poté budou nepotvrzená místa uvolněna pro nové zájemce," upozornila Eva Malá z programového oddělení třebíčského kulturního střediska. Zájemci o předplatné se mohou hlásit u pokladny Národního domu na Karlově náměstí.