„Smokie – to je naše mládí! Některé jejich písničky jsme hrávali. A je to pro nás čest, že jsme si mohli s touto kapelou tady zahrát,“ prohlásil Vladimír Mijovič, člen známé třebíčské kapely Puls, která na koncertu Smokie hrála coby předskokan. I další předskokan Smokie, jímž byla věhlasná česká kapela Turbo, dokázala svými osvědčenými hity publikum pěkně rozehřát.

Jakmile o půl desáté na koncertní pódium vstoupila kapela Smokie, dobrá nálada hudbymilovných fanoušků na zaplněném stadionu vystoupala na maximum. „Taková atmosféra tu v kotli nebyla snad ani o zápase s Pardubicemi,“ glosoval dění na stadionu Jiří Berka z Jihlavy. „Konečně si můžu taky jednou zazpívat s originálem,“ netajila se spokojeností jeho přítelkyně Vlaďka a při produkci pěla s davem.

Inspirovali i místní rockové kapely

Smokie nešetřili své hlasivky ani nástroje a od počátku svěže vypalovali jeden hit za druhým – například píseň Lay Back in the Arms of Someone – je známa u nás v podání Argemy s českým textem Prohrát není žádná hanba.

Stejný hit skupiny Smokie inspiroval i místní kapelu Puls k otextování písně s názvem Playback si pouštěj sám jen. Další ze slavných písní Smokie, jež zazněly na třebíčském koncertu, a v sedmdesátých letech bořily příčky hitparád, byla píseň Needles and Pins – známá u nás v podání Václava Neckáře coby Mýdlový princ.

Při Don´t Play Your Rock´n´roll publikum doslova burácelo nadšením. Věkové složení obecenstva naznačovalo, že věk pod čtyřicítkou je spíše výjimkou.

Les tleskajících rukou nad hlavami a pískot a jásot publika, při nichž místy zaléhalo v uších, dával najevo, že obecenstvo touží po přídavcích.

Závěr velké hudební šou se spoustou barevných světel byl kolem jedenácté večer, kdy Smokie vypálili opravdovou „pecku“ – píseň Living Next Door to Alice, v české coververzi nazpívané Karlem Zichem coby hit Alenka v říši divů.

Přípravy probíhaly už od podzimu

Na britskou muzikantskou pětici s názvem Smokie, ve složení Mick McConnell, Martin Bullard, Terry Utley, Mik Craft a Steve Pinnell, bude publikum, které se sešlo v Třebíči dlouho vzpomínat.

Milovníkům hudby nezbývá než doufat, že organizátorům z D.A. N. production se vbrzku podaří do Třebíče přivést další hvězdu světového showbyznysu.

Přípravy na koncert legendární kapely probíhaly už od loňského listopadu, kdy agentura na koncert uzavřela smlouvu se Smokie.