Jejich zakoupením přispějete na provoz Centra podpory rodin Ruth a podpoříte tak rodiny, které se ocitly v těžké životní situaci.

„Jedná se o dlouhodobý projekt, který jsme pořádali už dříve,“ vysvětluje koordinátorka Centra Ruth Helena Marečková. „Lidé, kteří si obrazy koupí, je většinou někomu darují. Darují tedy dvakrát – jak svým blízkým, tak i lidem, kteří to velice potřebují. A sami sobě navíc darují hezký pocit.“

Na výstavě, která potrvá až do konce prosince, budou k vidění i zakoupení díla například Zdeňka Šplíchala, Josefa Hrubeše či otce i syna Kjulleněnových.

„Celkem bude vystaveno asi třicet uměleckých děl od dvaceti autorů. Ceny nebudou vysoké, začínají už na 200 Kč,“ doplňuje Marečková.

Třebíčskou výstavu zaštiťuje Okresní hospodářská komora Třebíč a prostory na ni poskytlo MKS Třebíč. Organizacím pořadatelé výstavy děkují za podporu prorodinné politiky.

„Pomáhají tak i rodinám v nouzi. Podobně ale pomůže každý, kdo si zakoupí třeba i ten nejmenší obrázek,“ říká Helena Marečková.