Tea Dohnalová je mladá sochařka, která dokončuje magisterské studium na brněnské FAVU v ateliéru pod vedením Michala Gabriela. Již během studia své práce prezentovala na třech samostatných výstavách a několika společných. „Její tvorbu výrazně podnítily dvě studijní zahraniční cesty, kde se zaměřila na práci s nalezenými materiály a procesuálnost, která se stává jejím stěžejním východiskem,“ řekla kurátorka výstavy Johana Zelenáková.

V Malovaném domě začíná výstava mladé sochařky Tei Dohnalové.Dílo Tei Dohnalové zahrnuje především figurální motivy, odlitky těl a objekty. Sochařka při práci využívá širokou škálu materiálů, ráda experimentuje s jejich kombinacemi i s technologickými postupy. Se zaujetím alchymistky mísí prvky a s nadšením pozoruje a následuje jejich proměnu, je pro ni důležitý princip náhody.

„Realitu Tea přetavuje do sugestivní tvorby vlastní vnitřní krajiny, kde můžeme potkat i fragmenty těl jejích blízkých, a kde se zrcadlí její zájem o napětí mezi hmotou a tím, co se nachází mimo hmotný svět. V jejím díle je patrný příklon k archetypálním tématům. Stylizovaná poloha, která je sochařce bližší než anatomická přesnost, má blízko k umění starověku či domorodých kultur,“ popsala Johana Zelenáková.

Vernisáž výstavy se bude konat ve středu 26. června v 17 hodin v Galerii Malovaný dům. Výstava bude přístupná do 18. srpna.