Muzeum Vysočiny Třebíč připravilo v depozitární budově v Kosmákově ulici výstavu, která představuje publikace z knižního fondu muzea věnované právě období 1. světové války. K vidění bude tvorba z období první republiky, ale i zpracování dané problematiky současnými autory.

Knihy jsou doplněny i dalšími předměty k danému tématu, jako jsou například přilba francouzského vzoru či čepice rakousko-uherské armády. Tyto exponáty jsou zároveň pozvánkou na rok 2015, na kdy pracovníci muzea připravují na období letních měsíců rozsáhlou výstavu k Velké válce.

Zajímavé akce však v příštím týdnu chystá také městská knihovna. Hned v pondělí to bude přednáška o Islandu a čím dál oblíbenější pořad Listování. V úterý se mohou těšit fanoušci spisovatelky Petry Dvořákové na besedu a autorské čtení.

Tradičně oblíbené je také přespávání v knihovně pro děti. Tentokrát na děti čeká Komisař Vrťapka. „Na to se u nás stojí fronty," dodala Bazalová.

Pro děti však budou v knihovně i v sobotu. Uskuteční se tam akce zaměřená na Třebíč a její historii s názvem Babi, dědo, vezměte mě taky do knihovny! Bude tam i třebíčský kronikář! „Je to akce pro prarodiče a vnoučata. Přijde třebíčský kronikář Ivan Přibík a budeme si povídat o třebíčských kronikách. A kromě povídání budeme i soutěžit o pěkné ceny," řekla knihovnice.