„Program letošního koncertu připravilo Trio barokní hudby trumpetisty Pavla Hromádky, hobojisty Dušana Foltýna a varhaníka Tomáše Thona. V zámecké knihovně tak opět zazní restaurované historické varhany z roku 1745,“ představil letošní koncert kastelán Marek Buš.

Trio barokní hudby vzniklo koncem 90. let minulého století jako sdružení tří sólistů, kteří se spojili k provozování staré hudby. Od počátku soubor vyhledává skladby starých mistrů pro nástrojové složení trubka, hoboj a varhany, které dají vyniknout kombinacím trubky a hoboje. Soubor natočil tři CD, které se setkaly s vynikajícím oceněním odborných časopisů.

„Kombinace hudebního zvuku varhan, trubky a hoboje je okouzlující. Navozuje slavnostní atmosféru a skvěle se hodí do adventního a vánočního času. Interpreti navíc představí méně známá a málo hraná díla českých i zahraničních tvůrců barokní hudby. A jak již je tradicí, posluchači budou moci po skončení koncertu přijmout pozvání správy zámku na malé adventní občerstvení. A protože je v knihovně již chladno, doporučuji teplé oblečení,“ dodává Marek Buš.

Koncert zazní v knihovně náměšťského zámku v neděli 2. prosince od 17 hodin. Jednotné vstupné je sto korun.