Pátek 16. března

Třebíč

Folkování za pecí

Studio Kopce, od 19 hodin

Setkání s písničkářem Pavlem Pokorným bude tentokrát okořeněno hostem, skupinou Žalozpěv.

Loutkové divadlo Československo

Hudební klub B, od 21 hodin

Idiotská loutková feerie v podání Marka Daniela, Marie Ludvíkové, Jakuba Žáčka, Štěpána Rusína a Lenky Zagotové je připravena na dnešní večer na Béčku. Spolu s nimi přijede Václav Klaun, klaun UNESCO, Krys Kristofersson a Pánské pěvecké sdružení extrémního folklóru Krása.

Sobota 17. března

Moravské Budějovice

Neochvějná statečnost

Zámecké konírny, od 17. března do 1. dubna

Mezinárodní výstava obrazů bude od soboty zpřístupněna veřejnosti v Zámeckých konírnách v Moravských Budějovicích. Slavnostní vernisáž je na programu dnes v 17 hodin.

Třebíč

Setkání harmonikářů

Atom hotel, od 15 hodin

Setkání hráčů na harmoniky a heligonky tentokrát proběhne v hotelu Atom. Kromě českých hudebníků přijede i host ze zahraničí, začátek je v 15 hodin.

Cidlina

Košt slivovice

Beseda, od 16 hodin

Nejen slivovice bude v sobotu hrát prim v cidlinské Besedě. Ke slovu se dostanou i ostatní domácí pálenky, které budou hodnotit návštěvníci II. ročníku. Začátek je v 16 hodin.

Moravské Budějovice

Ochutnávka vín

Zámecké konírny, od 10 hodin

Tradiční degustace vín z jihu Moravy je na programu po celou sobotu v budějovické Besedě. K dobré náladě přispěje cimbálová muzika Mája.

Wohnout

Pogo Bar, od 20 hodin

V rámci Turné českých bohémů se v budějovickém Pogo baru v sobotu zastaví pražská skupina Wohnout. Začátek vystoupení je ve 20 hodin, jako předkapela zahraje Hentai Corporation.

Neděle 18. března

Kamenná

Blátivý kameňák

Koupaliště, od 10 hodin

Přespolní běh v němž zvítězí každý, kdo se postaví na start je naplánován na neděli v Kamenné. Start závodu, jenž je rozdělen do několika kategorií je od 10 hodin v areálu tamního koupaliště.  

Třebíč

Oslava svátku Purim

Zadní synagoga, od 9 hodin

Dětem a rodičům je určena akce, která bude probíhat v prostorách Zadní synagogy v neděli. Jeden z nejveselejších židovských svátků návštěvníkům nabídne tématické prohlídky muzea i Zadní synagogy v kostýmech, výrobu purimových masek, příběh odvážné Ester a ochutnávku tradičního cukroví.