Pátek 17. února

Třebíč

Učitelem a vesničanem v Keni
Třebíčské centrum, od 16 hodin
O své zážitky z několika měsíčního pobytu v Keni se dnes odpoledne podělí student Filip Rosenkranc. Slova doplní i fotografie. Začátek je v 16 hodin.

Peter Krenický
Bazilika svatého Prokopa, od 16.30 hodin
Slovenský kněz Peter Krenický po delší době opět zavítá do Třebíče. Od 16.30 hodin bude sloužit mši svatou v bazilice svatého Prokopa. Od 17.30 hodin si pro zájemce připravil besedu.

Dvě stránky Austrálie
Halahoj, od 19 hodin
Své putování po Austrálii přiblíží dnes v podvečer Marie Švarcová návštěvníkům Domečku Halahoje. Začátek pořadu v němž nebude chybět ani promítání je v 19 hodin.

Afrika
Městská knihovna, od 17 hodin
Ugandu, Rwandu, Tanzanii a Zanzibar mohou dnes odpoledne navštívit všichni, kteří si nenechají ujít povídání Mirky Doležalové v knihovně. Začátek je v 17 hodin v sále hudebního oddělení.

Koblížc!
Národní dům, od 19 hodin
Šumperská kapela s pověstí jedné z nejšílenějších kapel na české hudební scéně vystoupí dnes večer v Třebíči. Jako předkapela zahraje Kyanid. Začátek je v 19 hodin ve velkém sále Národního domu.


Náměšť nad Oslavou

Leptání skla
DDM Radost, od 16 hodin
Starším dětem a dospělým je určena dnešní řemeslná dílna v Radosti. Tentokrát si budou moci zájemci vyzkoušet techniku leptání skla. Začátek je v 16 hodin,


Sobota 18. února

Dukovany

Mimořádné exkurze
Jaderná elektrárna, od 9 do 13 hodin
Zájemci o prohlídku části Jaderné elektrárny Dukovany a Informačního centra si přijdou na své v sobotu.- Na prohlídku se musí předem objednat a podmínkou návštěvy je věk 15 let a více a platný občanský průkaz.

Kramolín

Mimořádná plavba
Dalešická přehrada, od 18. do 19. února
Mimořádná plavba lodě Horácko je připravena na víkend. Na hladinu dalešické přehrady se loď vydá ve 13 hodin.

Třebíč

Die Blaue Trottel Parade & 100%
Hudební klub B, od 21 hodin
Báječný večírek dvou kapel se zahraniční účastí proběhne v sobotu na Béčku. Začátek je ve 21 hodin.

(Vý)herní den
Halahoj, od 9 do 16 hodin
Různé druhy deskových her si mohou zájemci ve věku od 3 do 100 let vyzkoušet v sobotu v Domečku Halahoje. Začátek je v 9 hodin, vstup je volný.

Jemnice

Turnaj v mariáši
Na Podolí, od 9 hodin
Milovníci čertových obrázků si přijdou na své v sobotu v restauraci Na Podolí. Turnaj v mariáši je na programu od 9 hodin, prezence je od 8 do 8.45 hodin.

Neděle 19. února

Jaroměřice nad Rokytnou

Pohřbívání basy
Odpočinkový dům od 15 hodin
Tradiční průvod masek a masopustní veselí se v Jaroměřicích uskuteční v neděli. Průvod vyjde ze zámku v 15 hodin, pohřbívání basy se uskuteční v odpočinkové zóně pv prostorách bývalého Míčova domu.
Předín

Strašidelná škola
Kulturní dům, od 15 hodin
Dětské představení malých ochotníků z předínské školy budou moci shlédnout nejen rodiče účinkujících, ale i veřejnost v neděli odpoledne v tamním kulturním domě. Pohádka nazvanou Strašidelná škola aneb Polepšená princezna s dětmi nastudovala učitel Stanislav Augustin, začátek je v 15 hodin.