Pátek 22. dubna

Třebíč

Zahájení motorkářské sezony
Cihelna Třebíč, od 22. do 24. dubna
Každoroční sraz motorkářů bude letos probíhat o tomto víkendu v Cihelně u Třebíče. Kromě recesistických soutěží je připraven zajímavý doprovodný program i pro veřejnost. Tradiční vyjížďka je na programu v sobotu. Motorkáři se na Karlovo náměstí začnou sjíždět kolem 14. hodiny. Na spanilou jízdu se vydají v 15 hodin, trasa je letos zavede na Dukovany.

Světový den knihy
Městská knihovna, od 10 hodin
Zajímavé povídání je připraveno na dnešní dopoledne v knihovně v Hasskově ulici. O knihách s knihami bude od 10 hodin vyprávět Eva Bazalová.

Velikonoční dílnička
Domek Švabinského, od 8.30 do 15 hodin
Výroba velikonočních dekorací, malování kraslic a zdobení perníčků je na programu dnes v Domku ve Švabinského ulici. Začátek je v8.30 hodin s sebou, svačinu, pití a přezůvky. Cena je 80 korun.


Náměšť nad Oslavou

Páteční večery
Ateliér ZUŠ, od 20 hodin
V podkrovním ateliéru ZUŠ Náměšť je pro veřejnost připraven na dnešní večer film Renzo Piano. Kromě promítání dojde i na přednášku, kterou si pro přítomné připravila Denisa Annová. Začátek je ve 20 hodin, vstup je volný.


Výstava
Stará radnice, od 22. dubna do 1. května
Výstavní síň Staré radnice bude od dnešního dne patřit mladým umělcům. Své výtvory tu budou vystavovat až do 1. května žáci ZUŠ Náměšť.


Hrotovice

Velikonoční hrkání
Centrum Andílci, od 16.30 hodin
Tradiční hrkání si na dnešní odpoledne připravili v Mateřském centru Andílci v Hrotovicích. Sraz je v 16.30 hodin u centra.


Sobota 23. dubna

Vladislav

Výstava květin
Vestibul ZŠ Vladislav, 22. a 23. dubna
Vstupní hala vladislavské školy rozkvete, a to doslova. V sobotu a v neděli zde bude probíhat jarní výstava květin. Navštívit ji lze v oba dva dny od 8 do 17 hodin.

Hrotovice

Velikonoční jarmark
Náměstí, od 7 hodin
Nejen náměstí 8. května, ale i ulice 1. máje obsadí v sobotu prodejci. Tradiční velikonoční jarmark začíná v 7 hodin.


Vícenice u Moravských Budějovic

Meteor Cup
Holý kopec, od 8 hodin
Motokrosové závody přeboru Jižní Moravy jehož součástí je i Mistrovství České republiky v dámském poháru. Tréninkové jízdy začínají v 8 hodin.

Třebíč

Výšlap za konikleci
Penny market, ve 14 hodin
Pro všechny, kteří se chtějí podívat na rozkvetlé koniklece u Ptáčova zorganizoval třebíčský Klub zdraví. Sraz je ve 14 hodin u Penny marketu u pekárny.

Hrkání
Klubovna vodních skautů, ve 14 hodin
Tradiční hrkání je přepraveno na sobotní odpoledne. Průvod se vydá od Žižkovy mohyly ve 14 hodin. Těm co žádné hrkačky nemají si je mohou od 9 hodin vyrobit v klubovně vodních skautů na Svojsíkově nábřeží.

Čoko Voko
Hudební klub B, od 20 hodin
Už podruhé vystoupí v Hudebním klubu B svérázné brněnské dámské duo Čoko Voko. Tentokrát všem přítomným představí novou desku.

Sádek

Řez révy vinné
Sádecké vinohrady, od 9 hodin
Ukázky řezu révy bude probíhat v sobotu v sádeckých vinohradech. Začátek je v 9 hodin.

Moravské Budějovice

Dětská maškarní diskotéka
Beseda, od 15 hodin
Zábavné odpoledne pro všechny malé i větší děti je připraveno na sobotní odpoledne v budějovické Besedě. Začátek maškarní diskotéky je v 15 hodin.

Pampeliškový pochod
Vlakové nádraží, v 10 hodin
Celkem 17 kilometrů čeká účastníky Pampeliškového pochodu, který proběhne v sobotu v Moravských Budějovicích. Trasa turisty zavede do Rácovic.


Jaroměřice nad Rokytnou

Rybí hody
Střelnice, od 13 hodin
Rybí speciality všeho druhu budou k ochutnání i dostání v sobotu na Střelnici v Jaroměřicích. K dobré náladě zahraje i živá kapela.


Neděle 24. dubna

Jaroměřice nad Rokytnou

Velikonoce na zámku
Zámek Jaroměřice, od 9 do 16 hodin
Nejen velikonočně vyzdobený zámek přivítá v neděli jeho návštěvníky. Připravena je i velikonoční prodejní výstava. Návštěvníci si budou moci namalovat kraslice.

Řemeslný trh
Střelnice, od 13 hodin
Hlavně dětem z Jaroměřic a okolí je určeno nedělní odpoledne na Střelnici. Od 13 hodin budou na programu rukodělné aktivity., vstup je volný.

Dolní Vilémovice

Setkání při dechovce
Kulturní dům, od 18 hodin
Už V. setkání při dechovce proběhne v neděli v Dolních Vilémovicích. Program v nově zrekonstruovaném domě začíná v 18 hodin. O dvě hodiny později začne taneční zábava.


Okříšky

Jankovy koule
Hospoda na hřišti, od 11 hodin
Velikonoční neděle bude v Okříškách ve znamení petanque. Turnaj trojčlenných družstev začíná v 11 hodin.

Náměšť nad Oslavou

Růže z Argentiny
Sokolovna, od 17 hodin
Představení operety Járy Beneše Růže z Argentiny je připraveno na nedělní odpoledne v náměšťské sokolovně. Začátek představení je v 17 hodin.


Pondělí 25. dubna

K prameni Chvojnice s pomlázkou
Klubovna u Babáku, od 6 do 10 hodin
Netradičně mohou strávit velikonoční pondělí všichni, kteří nechtějí sedět doma. Turistický výšlap zavede účastníky do Kralic nad Oslavou. Na start 23 kilometrů dlouhé trasy se mohou zájemci vydat od 6 do 10 hodin.