Pátek 15. dubna

Náměšť nad Oslavou

Florbalový maratón
ZŠ Husova, od 15. do 16. dubna
Rovných 24 hodin bude v tělocvičně ZŠ Husova probíhat florbalový turnaj všech věkových kategorií. Proti sobě nastoupí družstva Náměště a Třebíče. Začátek je v 16 hodin.

Velikonoční dílny
DDM Radost, od 15 hodin
Výroba velikonočních dekorací bude probíhat dnes odpoledne v Radosti. Začátek je v 15 hodin, cena je 50 korun.

Páteční večery
ZUŠ Náměšť, od 20 hodin
Veřejné promítání v rámci Pátečních večerů v podkrovním ateliéru nabídne dnes večer film Dokonalý trik. Začátek je ve 20 hodin, vstup je volný.

Horní Újezd

Velikonoční tvoření
Budova úřadu, od 16 hodin
Nejen velikonoční dekorace se budou dnes vyrábět v Horním Újezdu. V budově úřadu velikonoční tvoření začíná v 16 hodin.

Třebíč

Stopem na Sibiř
Halahoj, od 19.30 hodin
O své zážitky z cesty na Sibiř se dnes odpoledne v Halahoji podělí Kateřina Madulová. Povídání doplní promítání fotografií.

Gastrotéka
Hudební klub B, od 20 hodin
Jubilejní, 10. Gastrotéka je připravena na dnešní večer v Béčku. K tanci zahraje DJ LK, vstup a jídlo je zdarma.

Láska naruby
Divadlo Pasáž, 15. a 16. dubna
Komedie plná převleků je připravena na dnešní a sobotní večer v divadle Pasáž. V hlavní roli hra Láska naruby se návštěvníkům představí Jana Paulová, Pavel Zedníček, Bohumil Klepl, Dalibor Gondík a řada dalších. Začátky představení jsou v 19 hodin.

Moravské Budějovice

Výstava trofejí
Zámecké konírny, od 15. do 18. dubna
Chovatelská výstava trofejí zvěře, kterou v loňském roce ulovili myslivci na moravsko-budějovicku, bude k vidění v prostorách Zámecké konírny. Pro návštěvníky je na víkend připraveno i několik doprovodných akcí. K dispozici bude po oba dva dny video-střelnice, v sobotu vystoupí Lukovští trubači a na neděli je připravena lukostřelba na terče. Výstava je přístupná denně od 8 do 16 hodin, v pondělí 18. dubna pouze do 12 hodin.

Sobota 16. dubna

Nové Syrovice

Velikonoční výstava
Obecní úřad, od 16. do 18. dubna
Vše co patří ke svátkům jara Velikonocům bude k vidění od soboty do pondělí v budově úřadu v Nových Syrovicích. Zpřístupněna je denně od 9 do 11 hodin a mezi 13. a 17. hodinou.

Dalešická přehrada

Zahájení plavební sezony
Kramolín
První jízdou z Kramolína v sobotu v 9.30 hodin bude zahájena pravidelná lodní doprava Vysočiny po hladině Dalešické přehrady.

Třebíč

Přednáška
Adventní dům, od 14 hodin
O chemických nedostatcích teorie samovolného původu života bude v sobotu odpoledne v Adventním domě povídat Petr Jelínek. Začátek je ve 14 hodin.

Tvořivé odpoledne
Třebíčské centrum, od 14 hodin
Ve znamení blížících se Velikonoc bude sobotní tvoření v Třebíčském centru. Začátek je ve 14 hodin.

Náměšť nad Oslavou

Když k nám byl zaveden elektrický proud
Zámek, od 16. dubna do 30. října
V sobotu 16. dubna bude otevřena v prostorách Státního zámku v Náměšti nad Oslavou doprovodná výstava, která je věnována první elektrifikaci objektu. Výstava bude zpřístupněna do 31. října.

Luteránka
Zámek, od 16. do 17. dubna
Ke Dni památek bude o tomto víkendu v zámku v Náměšti zpřístupněna suterénní prostora tzv. Luteránky v níž jsou uloženy originály soch z náměšťského mostu přes řeku Oslavou.

Dukovany

Pohádka pro tři prasátka
Sokolovna, od 15.30 hodin
Brněnské Divadlo Koráb uvede v sobotu odpoledne v dukovanské sokolovně Pohádku pro tři prasátka. Začátek je v 15.30 hodin.

Jaroměřice nad Rokytnou

Výstava
Zámek, od 16. dubna do 30. září
Letošní sezonu návštěvníkům Státního zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou zpestří doprovodná výstava věnovaná Výchově šlechticů na Moravě. K vidění budou nejen věci z depozitáře jaroměřického zámku, ale i exponáty z Českého Krumlova, Pernštejna, Lysice či Špilberku.

Superstar
Grandhotel Opera, od 14 hodin
Novou Superstar v kategoriích do 10 a 18 let bude v sobotu odpoledne v Grandhotelu Opera vybírat odborná porota. Začátek je ve 14 hodin, vstupné činí 30 korun.

Jemnice

Jarní pochod
Skautská klubovna, od 8 do 10 hodin

Neděle 17. dubna

Sokolí

Jarní jezdecký den
Sokolí, od 10 hodin
Nejen pro milovníky koní je na neděli připravena zajímavý program v Equisportu v Sokolí. Návštěvníci uvidí drezůru koní, závody ale i stáje.

Okříšky

Derniéra
Sokolovna, od 17 hodin
Poslední uvedení krimikomedie Madam Colombová aneb Kam zmizel ten diamant je připraveno na nedělní odpoledne v Okříškách. Začátek představení je v 17 hodin.

Třebíč

Velké trampoty Kašpárka a Kalupinky
Divadlo Pasáž, od 15 hodin
Výpravná pohádka plná písniček je připravena na nedělní odpoledne v Pasáži. Velké trampoty Kašpárka a Kalupinky začínají v 15 hodin.

Želetava

Jarní koncert
Kinosál, od 17 hodin
Jarní koncert si pro obyvatele Želetavy připravil smíšený pěvecký sbor Florian. Kromě něj se v programu vystoupí i Sboreček pod vedením Kateřiny Drmotové a dětský pěvecký sbor pod vedením Mileny Suché. Všechny účinkující bude na klavír doprovázet Markéta Halačková. Vstup na koncert je volný.