Pátek 25. března

Hrotovice

Vynášení Morany
Mateřské centrum Andílci, od 16.30 hodin
Tradiční vynášení Morany proběhne dnes odpoledne v Hrotovicích. Průvod všech, kteří se chtějí tradičně rozloučit se zimou vyrazí od Andílků v 16.30 hodin.

Jemnice

Hádej, kdo jsem
Kino, od 20 hodin
Zábavný pořad s Bobem Kleplem je na programu dnes večer v Jemnici. Povídat se bude nejen o pořadu Hádej, kdo jsem, ale i o natáčení a dalších zajímavostech. Začátek je ve 20 hodin, pořadem bude provázet Michal Herzán.

Náměšť nad Oslavou

Páteční večer
Podkrovní ateliér, od 20 hodin
V podkrovním ateliéru se bude dnes večer pro veřejnost promítat film Santiago Calatrava. Začátek je ve 20 hodin, vstup je volný.

Třebíč

FruFru
Hudební klub B, od 20 hodin
Třebíčská kapela FruFru se podruhé v tomto roce představí v nové sestavě. Pro návštěvníky má připraveno několik novinek z připravovaného CD, které chystá na září tohoto roku. Jako host večera vystoupí ústecká kapela Houpací koně. Začátek je ve 20 hodin.

Tři pohledy na Arménii
Studentský klub Halahoj, od 19 hodin
Povídání tří cestovatelů na jedno téma, kterým je Arménie je připraveno na dnešní večer v Domečku Halahoje. O své zážitky z cest se podělí Ondřej Herzán, Anežka Paločková a Karel Müller. Slovo doplní i stylová hudba a promítání fotografií. Večer bude pokračovat hudební produkcí. Začátek je v 19 hodin.

Příběh bojovníka
Městská knihovna, od 19 hodin
Bývalý Mistr republiky v karate David Říman vystoupí dnes večer v městské knihovně. S návštěvníky se podělí nejen se svým životním příběhem, ale dojde i na ukázky karate. Začátek je v sále hudebního oddělení v 19 hodin.

Třebíčské loutkářské jaro
Národní dům, od 26. do 27. března
Dvoudenní přehlídku amatérských loutkářských souborů z různých koutů republiky zahájí dnes odpoledne nesoutěžní představení Červená Karkulka a Malý tygr skupiny 3+1 Zdravíčko. Soutěžní část odstartuje v sobotu dopoledne představení Kašpárek a hradní strašidlo. Všechna představení se odehrají v malém a velkém sále Národního domu. Začátek je naplánován v sobotu na 10. hodinu, v neděli pak od 9.45 hodin. Na všechna představení je jednotné vstupné 30 korun.


Sobota 26. března


Hrotovice

Ochutnávka vín
Sport V Hotel, od 13 hodin
Na 350 vzorků vín budou moci ochutnat milovníci tohoto moku v sobotu odpoledne v Hrotovicích. Vinaři ze Znojemska představí svá vína od 13 do 20 hodin.

Jemnice

Alternativní recyklace
Restaurace Na Podolí, od 20 hodin
Pořádná porce muziky je připravena na sobotní večer v restauraci Na Podolí. Vystoupí Kočka v septiku, FNS a Rockefeller Voice. Jako vstupné se vybírají neobyčejné předměty nebo 60 korun.

Třebíč

Expediční kamera
Městská knihovna, od 13 hodin
Ve dvou blocích budou moci návštěvníci v sobotu odpoledne v knihovně shlédnout nejlepší cestovatelské sním z festivalu Expediční kamera. Na programu každého bloku je celkem devět snímků domácích i zahraničních autorů. První blok začíná ve 13 hodin, druhý pak v 18 hodin. Vstupné na jednotlivé bloky je 90 korun.

Pletení z papíru
Třebíčské centrum, od 14 hodin
Tvořivé odpoledne v Třebíčském centru bude tentokrát věnováno ekovýrobkům. Zájemci z řad veřejnosti se mohou od 14 hodin naučit plést z papíru. Kurz potrvá od 14 do 17 hodin v prostorách Třebíčského centra.

Čikov

Růže z Argentiny
Kulturní dům, od 17 hodin
S operetou Járy Beneše Růže z Argentiny zavítá v sobotu do Čikova ochotnický spolek z Budišova. Známé melodie si mohou diváci přijít poslechnout od 17 hodin.

Moravské Budějovice

Mňága a Žďorp
Hudební skupina Mňága a Žďorp zahraje v sobotu večer v budějovickém Pogobaru. Začátek je ve 20 hodin, vstupné v předprodeji činí 160 korun, na místě pak 190 korun.

Neděle 27. března

Jakubov

Jarní neděle s divadlem
Kulturní dům, od 14 hodin
Dětský dramatický kroužek Kubík vystoupí v neděli odpoledne s nově nastudovanou pohádkou O Šípkové Růžence. Začátek představení je ve 14 hodin v tamním kulturním domě.

Dolní Vilémovice

Opereta
Kulturní dům, od 14 hodin
Budišovští ochotníci vystoupí v neděli odpoledne v Dolních Vilémovicích. Tamnímu publiku zahrají operetu Járy Beneše Růže z Argentiny. Začátek je ve 14 hodin.

Kožichovice

Madam Columbová
Kulturní dům, od 16 hodin
Detektivní příběh nazvaný Madam Columbová zasahuje aneb Kam zmizel diamant je na programu v neděli odpoledne v kulturním domě v Kožichovicích. Začátek představení okříšských ochotníků je v 16 hodin.

Jaroměřice nad Rokytnou

Pexesiáda
Restaurace Corrida, od 14 hodin
Hned v několika věkových kategoriích se v neděli odpoledne rozběhne turnaj v hraní pexesa. Zúčastnit se mohou děti od předškolního věku až po 18-ti leté. Začátek turnaje je ve 14 hodin.

Třebíč

Relaxační odpoledne
Adventní dům, od 15 hodin
Různé ozdoby na šaty se budou od 15 hodin vyrábět v Adventním domě Klubu zdraví v Jungmannově ulici. Fantazii se meze nekladou a vyzkoušet si co se dá z korálků, silonu, a drátků vyrobit může přijít každý.