pátek 23. července

Dukovany
Don Qijote de la Ancha
Zámecký park, od 19 hodin
Představení Divadla Klauniky proběhne dnes večer v zámeckém parku v Dukovanech. Pod vyšším uměleckým vedením Bolka Polívky zahrají herci hru na motivy románu Miguela de Cervantese nazvanou Don Quijote de la Ancha. Začátek je v 19 hodin, vstup je volný. V případě špatného počasí se představení uskuteční v tamní sokolovně.

Želetava
Motorachot
Klub Black Roses, od 23. do 24. července
Milovníky silných strojů čeká už 11. ročník Motorachotu v Želetavě. Kromě celé řady netradičních soutěží proběhne hned několik hudebních vystoupení. Dnes účastníkům zahrají kapely Stoneface, Major Major a Visací zámek. V sobotu se mohou motorkáři těšit na Guano a pes, Secret a Walda Gang. Vstupné na oba dva dny činí 250, na jednotlivé dny pak 125 korun.

sobota 24. července

Příložany
Honza a drak
Scéna u hospody, v 17 hodin

Vladislav
Výstava lilií
Budova základní školy, od 24. do 25. července
Po dvouleté přestávce se vladislavští zahrádkáři rozhodli uspořádat výstavu lilií. Od soboty do neděle budou v budově tamní školy k vidění nejen lilie. Zájemci si mohou vystavené exponáty prohlédnout denně od 8 do 17 hodin, vstupné je dobrovolné.

Náměšť nad Oslavou
Folkové prázdniny
Město Náměšť nad Oslavou, od 24. do 31. července
Slavnostní otevření 25. ročníku Folkových prázdnin začne v sobotu ve 20 hodin koncertem Hradišťanu s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou. Připraven je hudebně taneční pořad Třikrát je člověk.

Výčapy
Carmen
Areál Na kopci, od 18 hodin
Každoroční koncert třebíčské rockové kapely Carmen.

Jemnice
Jemnická heligonka
Kulturní dům. od 14 hodin

Třebíč
Klub zdraví
Klučovská hora, od 14 hodin
Výšlap do okolí Třebíče. Tentokrát se zájemci sejdou ve 14 hodin na Klučovské hoře, odkud se vydají do Třebíče.

neděle 25. července

Třebíč
Ekumenické setkání s Biblí a uměním
Hotel Atom, od 25. do 31. července
Zahájení devatenáctého ročníku celostátní akce je naplánováno na sedmnáctou hodinu, kdy proběhne slavnostní vernisáž výstavy koláží Jana Švandy nazvané Andělové. Od 19.30 hodin je pro účastníky připraven klavírní koncert Radoslava Kvapila v Národním domě.

Náměšť nad Oslavou
Folkové prázdniny
Přehlídka divadel, pouličních herců a kejklířů začíná ve 14 hodin na Masarykově náměstí, odkud se celý průvod vydá k zámku. Večerní program bude patřit koncertům. V průběhu večera vystoupí Schnafl Uffschik ( Německo), Vltava, Jablkoň a Gráda (Irsko, Nový Zéland)

Kamenná
Triatlon
Koupaliště Kamenná, od 13 hodin
Všem milovníkům plavání, cyklistiky, běhu a piva jsou brány koupaliště otevřeny. O přední příčky se bude bojovat ve dvou kategoriích. Děti se na trať vydají ve 13 hodin, dospělí do bojů vyrazí ve 14 hodin.

Stařeč
oslavy 80. výročí fotbalu
Fotbalový stadion, od 15.45 hodin
Součástí letošní stařečské pouti budou i oslavy osmdesáti let fotbalu v obci. K přátelskému utkání si tamní tým pozval Menšíkovu 11, jejíž kádr tvoří známé sportovní a umělecké osobnosti. Ukázka amerického fotbalu v podání Aligators Brno, travesti show Miss Angeliky.

Moravské Budějovice
Věra Špinarová
Zámecké nádvoří, od 18 hodin
Premiérový koncert ostravské zpěvačky Věry Špinarové a skupiny Adama Pavlíka.