Pátek 25. června

Hrotovice

Den dětí
Mateřské centrum, od 16 hodin
Nejen dětem je určena oslava Dne dětí v Hrotovicích. Pro všechny malé i větší, a jejich rodiče jej na dnešní odpoledne připravilo tamní Mateřské centrum Andílci. Výprava za zábavou s loupežníkem Lotrandem začíná v 16 hodin.

Moravské Budějovice

Výstava
Muzeum řemesel, od 25. 6. do 15. 8.
Kresby moravskobudějovického rodáka Bohuslava Bojdy Strnada budou až do poloviny srpna zdobit Muzeum řemesel v Moravských Budějovicích. Výstava bude zahájena dnešní slavnostní vernisáží, která začíná v 18 hodin. Úvodního slova s ujme Jan Švanda.

Rokytnice nad Rokytnou

Setkání Rokytnic
Rokytnice nad Rokytnou, od 25. do 27. června
Pět zástupců Rokytnic z celé republiky se o tomto víkendu sjedou v Rokytnici nad Rokytnou. Na programu je jejich již 37. setkání. Připravena jsou vzájemná fotbalová utkání, štafeta na 4*100 metrů v požárním sportu a turnaj ve stolním tenise.
Kromě sportovních aktivit proběhnou i hudební vystoupení místních kapel.

Dalešice

Postřižinské slavnosti
Pivovar Dalešice, od 25. do 26. června
Postřižinské slavnosti budou dnes a zítra probíhat v areálu dalešického pivovaru. Pozvání k těm letošním, při nichž si všichni připomenou 30. výročí od vzniku filmu Postřižiny přijali, jeho režisér Jiří Menzel i kameraman Jaromír Šofr. Z herců přijedou Jaromír Hanzlík, Jiří Schmitzer, možná ze Slovenska dorazí i Magda Vášáryová. Kromě známých osobností se bude hrát a zpívat, chybět nebudou ani režisérovi filmy.

Náměšť nad Oslavou

Concentus Moraviae
Zámecká knihovna, v 19.30 hodin
Další koncert z Mezinárodního hudebního festivalu 13 měst Concentus Moraviae proběhne dnes v zámecké knihovně v Náměšti nad Oslavou. Návštěvníky čeká vystoupení Gli Incogniti pod uměleckým vedením vynikající houslistky Amandine Beyer.

Jaroměřice nad Rokytnou

Noční kostýmované prohlídky
Státní zámek, od 25. do 26. června
Pohled do 18. století se dnes a zítra neskytne všem návštěvníkům jaroměřického zámku, kteří využijí nočních kostýmovaných prohlídek. Hrané scénky ze života Questenberků a jejich služebnictva budou probíhat od 20 do23 hodin.

Sobota 26. června

Opatov

Přírodovědná vycházka
Opatov, v 10 hodin
Netradiční vycházka do okolí Opatova je připravena na sobotní dopoledne. Zájemce čeká zajímavé nejen povídání, ale i ukázky běžných i vzácných druhů rostlin a hmyzu. Připravena je i malá soutěž pro děti.

Moravské Budějovice

Rocková líheň
Nádvoří zámek, od 16 hodin
Celkem osm kapel se letos představí ve druhém ročníku Rockové líhně. Kromě skupin z Moravských Budějovic, vystoupí hosté z Hradce Králové, Žďáru nad Sázavou, nedaleké Jemnice či Jaroměřic nad Rokytnou. Začátek je v 16 hodin, vstupné je jednotné a činí 50 korun.

Číhalín

Číhalínské pivnosti
Areál Pod lucernou, od 16 hodin
Celkem šest druhů alkoholických a jedno nealkoholické pivo budou moci ochutnat návštěvníci Číhalínských pivností. Kromě zlatavého moku nebude chybět ani hudební produkce.Začátek je v sobotu od 16 hodin.

Náměšť nad Oslavou

Osvobození 1945
Masarykovo náměstí, od 11 hodin
Boje, které se ve skutečnosti neodehrály budou k vidění v sobotu na Masarykově náměstí v Náměšti nad Oslavou. Připraveno je Osvobození 1945. Kromě akčních scén mezi Wehrmachtem a Rudou armádou, budou k vidění dobové střelné zbraně, děla i bojová vozidla. Naplánován je i přelet Messerschmidtu.

Třebíč

Country - fest
Areál zámku, od 11 hodin
Celodenní akce pro celou rodinu je připravena na sobotu v areálu třebíčského zámku. Návštěvníci s mohou těšit na pravé indiánské tee – pee i dostavník. Soutěže, pistolnickou show, rýžování zlata i výuku indiánských tanců a spoustu dalších atrakcí ve stylu divokého západu. Nádvoří zámku bude patřit hudebním a tanečním produkcím. V programu vystoupí Čechomor, Robert Křesťan a skupina Druhá tráva, Paul Casey a řada dalších. Country fest startuje v 11 hodin.

Jaroměřice nad Rokytnou

Den dětí
Zámecký park, od 13 hodin
Pro všechny děti z Jaroměřic je na sobotní odpoledne připravena Cesta pohádkovým lesem. Zámecký park ožije nejen známými postavami z českých pohádek, ale i magií. Na konci dobrodružné cesty je připraveno malé překvapení. Cesta za pohádkou začíná v zámeckém parku ve 13 hodin.