Pátek 28. května

Náměšť nad Oslavou
Noc kostelů
Kostel svatého Jana Křtitele, od 17 do půlnoci
Kaple svaté Anny, od 18 do půlnoci
Kaple svatého Václava, od 18 do půlnoci
Pro návštěvníky Noci kostelů je připraven kulturní program a několik překvapení v podobě prohlídky kostelní věže a fary svatého Jana Křtitele.

Nejen Praha - Prčice, také Náměšť – Čučice
Start a cíl v sokolovně, od 28. do 30. května
Dálkový pochod Náměšť – Čučice bude letos probíhat od pátku do neděle. První turisté se na trať mohou vydat už dnes odpoledne. Start je od 15 do 18 hodin a připraveny jsou trasy v délce 5 až 10 kilometrů. Sobota bude patřit vytrvalcům. Start nejdelších tras, 40 až 50 kilometrů, bude probíhat od 6 do 7 hodin. Od 7 do 10 hodin přijdou na řadu trasy 5, 10, 20, 30, 33 a 35 kilometrů. V neděli mají turisté poslední možnost zúčastnit se letošního ročníku. Start bude probíhat od 7 do 10 hodin na trase 5 až 10 kilometrů.

Třebíč
The Beatles revival
Hudební klub B, od 21 hodin.

XV. Třebíčské pivní slavnosti
Karlovo náměstí, od 28. do 29. května
Každoroční svátek zlatavého moku odstartuje ve středu města dnes v 15 hodin. Připraven je bohatý program, ve kterém nebudou chybět soutěže i setkání sběratelů pivních suvenýrů.

Kdo je tady ředitel?
Divadlo Pasáž, 28. a 29. května
Pražské Švandovo divadlo uvede dnes a zítra v divadle Pasáž komedii Kdo je tady ředitel?. Začátky obou představení jsou shodné a začínají v 18 hodin.

Noc kostelů
Bazilika svatého Prokopa, od 18 hodin
Kostel svatého Martina, od 18.50 hodin
Kostel Proměnění Páně na Jejkově, od 18.50 hodin
Noc kostelů nabízí bohatý program.

Sobota 29. května

Náměšť nad Oslavou
Mimořádné prohlídky zámku s kastelánem
Státní zámek Náměšť nad Oslavou, ve 12, 14 a 16 hodin
Hned tři mimořádné prohlídky s kastelánem Markem Bušem se uskuteční v sobotu ve Státním zámku v Náměšti nad Oslavou. Pro návštěvníky si Marek Buš, kromě tradičního výkladu, připravil i varhanní koncert a povídání a informace o restaurování vzácných barokních varhan.

Neděle 30. května

Třebíč
Dětský den
Louka u DDM Hrádek, od 14.30 do 17 hodin
Tradiční odpoledne plné her, soutěží, a hlavně zábavy je připraveno na louce u DDM Hrádek. Nebudou chybět koně, skákací hrad, lezecká stěna a spousta dalších atrakcí.

Moravské Budějovice
Den dětí
Městský park, od 12 do 16 hodin
Vstup na akci je volný.