Příběh, postavený na paralele biblického podobenství o Kainově bratrovraždě klade otázku, jak moc je člověk ovlivněn povahou a výchovou. Nakolik je schopen překonat osud a nepříznivé okolnosti. Diváci budou moci sledovat život dvou bratrských dvojic se stejným osudem – jeden syn je milován, druhý zavržen.

Autor a herci si kladou ve hře stejnou otázku – může i zavržený, zatracený a prý ke zlu předurčený člověk překonat svůj osud? Režie strhujícího dramatu osudových citů, vášní, zrad a vykoupení se ujal Ondřej Zajíc.

Autor John Steinbeck, nositel Nobelovy ceny za literaturu, se svou předlohou, stejnojmenným románem Na východ od ráje pokoušel navázat na úspěch svého eposu Hrozny hněvu. Inspiroval se biblickým příběhem Kaina a Ábela a vytvořil dílo vyprávějící pohnuté osudy dvou bratrů, do jejichž životů tragicky zasáhne zlostná prostitutka Cathy.

Herci Městských divadel pražských – ABC vystoupí se hrou Na východ od ráje v třebíčském Divadle Pasáž dnes, v sobotu 26. dubna. Začátky představení jsou v 15 a v 19.30 hodin, vstupné 220 a 230 korun.