Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Třebíčské kulturní léto se rozjíždí. Je tu ZUŠ open a Zámostí

Třebíč - Třebíčské kulturní léto začíná naplno. V tomto týdnu nabízí hned dvě akce; celostátní happening ZUŠ open a vyhledávaný hudební festival Zámostí.

29.5.2017
SDÍLEJ:

Celostátní happening základních uměleckých škol ZUŠ Open na podporu tvůrčího uměleckého vzdělávání dětí se uskuteční také v Třebíči. Foto: ZUŠ TřebíčFoto: Deník/ Mahel Luděk

Třebíčské kulturní léto zahájila na počátku května skupina Carmen křestem svého novinkového alba, tolik pro úplnost. Letos kulturní léto nabídne celkem deset akcí.

ZUŠ open Třebíč

ZUŠ open je celostátní happening, pořádaný Nadačním fondem Magdalény Kožené, jehož cílem je upozornit na unikátní systém uměleckého vzdělávání v České republice. Do této akce se zapojí 338 základních uměleckých škol, včetně té třebíčské. V Třebíči se v úterý 30. května uskuteční celodenní akce rozdělená do pěti bloků. První z nich začne v 9.00 programem pro předškolní děti z MŠ a představením všech čtyř oborů ZUŠ. Děti se vydají za poznáním hudebního, tanečního, výtvarného i literárně dramatického kroužku, kde pro ně budou připraveny aktivity související s daným oborem. Od 10.00 do 11.00 hodin budou jak pro děti tak i širokou veřejnost připraveny oživlé obrazy na Karlově náměstí, v podání žáků a učitelů ZUŠ, kteří děti provedou hned několika světovými metropolemi a seznámí je s jejich historií, architekturou a gastronomií. Od 14.00 do 16.00 se na Karlově náměstí vystřídají žáci se svými hudebními, tanečními a dramatickými vystoupeními. Předvedou také netradiční hudební nástroje. Program zakončí průvod centrem města k divadlu Pasáž, kde bude odehrán koncert žáků ZUŠ.

Zámostí

Již 21. ročník letního hudebního festivalu Zámostí se uskuteční 2. a 3. června 2017 v areálu Podzámecké nivy v Třebíči. V pátek se můžeme těšit na kapely Houpací koně, Buty, Zrní a Hentai Corporation. V sobotu na Jiřího Schmitzera, Vladimíra Mišíka a ETC, na kapely minus123minut a Mydy Rabycad. .

Po oba dva dny můžeme od 21.00 do 22.30 hodin v Židovské čtvrti zažít neopakovatelnou atmosféru, když se po setmění uličky zahalí do barev a uslyšíme zvuky pouličních muzikantů. Cena dvoudenní vstupenky je na místě pak 450 korun. Jednodenní vstupenka stojí 250 korun a prodává se pouze na místě. Děti do 12 let mají vstup v doprovodu rodičů zdarma.

Slavnosti růžového vína

Již třetí ročník gastronomického multižánrového festivalu Slavnosti růžového vína. Až 50 druhů růžových vín od vinařů z Moravy a Čech, bohatý doprovodný program- řízené degustace, sekání sektu, živá hudba, farmářská ulička, aktivity pro děti a mnoho dalšího nás čeká v sobotu 17. Června v areálu třebíčské zámecké zahrady.

Svatoprokopská pouť

Letní prázdniny odstartuje 1. července Svatoprokopská pouť, koná se u Baziliky sv. Prokopa. Jako každoročně se můžeme těšit na historické pouťové atrakce, řemeslný jarmark, ukázky historických řemesel, koncerty duchovní i světské hudby, divadelní představení, harmonikáře a flašinetáře. Nedílnou součástí bude také bohaté pouťové občerstvení pro malé i velké.

Oživené židovské město

Kulturně historická slavnost, odehrávající se v židovské čtvrti v Třebíči proběhne 14. až 16. července. Navrací nás alespoň na chvíli do úzkých uliček bývalého židovského ghetta, četníci bedlivě střeží pořádek a odchytávají povětrné ženštiny, potulní muzikanti vyluzují podmanivé tóny a vybírají do klobouku peníze na pivo. Všude voní dobroty, kejklíři předvádějí své umění a po setmění se venku klábosí se sklenkou dobrého moku při promítání prvorepublikových filmů. Zájemci, kteří chtějí být součástí této akce, nebo zde prodávat své výrobky se mohou hlásit na infosynagoga@mkstrebic.cz.

Šamajim

Čtrnáctý ročník festival Šamajim je věnován zachránci židovských dětí v Buchenwaldu Antonínu Kalinovi, držiteli ocenění Spravedlivý mezi národy a koná se pod záštitou Velvyslanectví státu Izrael v České republice. Podrobnější program zatím nebyl zveřejněn.

Filmy pro Karla IV.

17. - 23. července 2017
Filmové večery pod širým nebem.
Podrobnější program zatím nebyl zveřejněn.

Slavnosti tří kápí

18. - 20. srpna 2017
Podrobnější program zatím nebyl zveřejněn.

Bramborobraní

Třebíčské Bramborobraní se uskuteční 16. září 2017. Je přehlídkou folklorních souborů, lidových tanců a zvyků. Ale především specialit z brambor, podávaných na všechny způsoby.
Podrobnější program zatím nebyl zveřejněn.

Autor: Redakce

29.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Redaktorka s kameramanem zachycují krásy Vysočiny.
3

Ruská Toulavá kamera zachycuje krásy Vysočiny

Ilustrační foto.

Fotbal na Třebíčsku

Pozor na kapsáře! Řádí v obchodech i na parkovištích, varovala policie

Třebíč - Pozor na kapsáře! Pohybují se prakticky všude. V supermarketech, v dopravních prostředcích, na nádražích, na ulici, na tržištích, v restauracích, hernách i na parkovištích. Dokladem toho je jeden z posledních případů z policejních statistik.

Městská policie v Moravských Budějovicích slaví desáté výročí

Moravské Budějovice - Rovných deset let uplynulo od založení Městské policie v Moravských Budějovicích a strážníci chtějí kulaté výročí oslavit spolu s místními lidmi.

V Borovině se bude pokládat povrch, řidiči neprojedou

Třebíč - Křižovatkou ulic Řípovská a Seifertova v Třebíči-Borovině v sobotu řidiči neprojedou. Zavřená bude kvůli pokládání nového povrchu. „Objížďka povede ulicemi Pražská, Sucheniova a Koželužská. Křižovatka bude uzavřena od 7 do 19 hodin,“ řekla mluvčí města Irini Martakidisová.

Policisté si volební místnosti ohlídají i letos

Vysočina – Volební místnosti po celé Vysočině a jejich okolí budou v rámci voleb, které se uskuteční dnes a zítra, tradičně pod drobnohledem policejních strážníků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení