Letošní rok bude celkem dost bohatý na různá výročí či jubilea nejen literátů, ale i osobností z jiných oblastí kultury. Jednou z nich je i spisovatelka Božena Němcová, jíž budou věnovány některé pořady. „Koncem dubna se jako každoročně připojíme do celostátní akce Noc s Andersenem. Nocovat se bude se zmíněnou Boženou Němcovou. A Božena Němcová bude i hostem pořadu Na slovíčko s … konaného na pobočce Borovina.

Další „velké ženy“ naší historie i současnosti bychom rádi připomněli v rámci samostatného projektu. Chystáme například pořad České nebe 2. České velikánky, ve kterém budeme na některé z nich vzpomínat. Pořad už teď připravují třebíčské knihovnice a ti, kdo se v říjnu přišli poklonit panu Erbenovi, vědí, na co se mohou už teď těšit,“ doplnila Bazalová.

Už v březnu si odbude svoji premiéru projekt Noc na Vysočině, kde by se budou prezentovat umělci regionu. Prvním z celé řady z nich bude akademický malíř Vlastimil Toman. Pokračovat by měl i Pátek pro talenty, věnovaný mladé generaci, nejen z řad návštěvníků.

„Mile nás překvapila tak velká účast při první setkání. Rádi bychom tento druh akcí zachovali a případně i rozšířili,“ uzavřela Eva Bazalová. První akcí, s níž Městská knihovna Třebíč vstoupí do roku 2012, je výstava P-------Y, jež bude k vidění v prostorách knihovny od dnešního dne do 31. ledna.