Kladenské divadlo hru podle Marka Haddona uvedlo v české premiéře. Režisér Petr Štidl dal ve velké roli chlapce trpícího Aspergerovým syndromem prostor mladému herci Štěpánu Benonimu. Ten se na roli připravoval půl roku, během něhož se snažil poznat svět lidí s tímto postižením.

Podle Benoniho je role Christophera jednou z nejnáročnějších, jakou kdy ztvárnil. „Normálně máte klasické role, dialogy. Postavy mají nějakou psychologii, logicky jednají. V tomto případě je všechno jinak," nechal se slyšet.

Příběh patnáctiletého Christophera je humorný i dojemný. Chlapec mimořádně vyniká v počtech, ale ve světě je ztracený. Nikdy si sám netroufl dál než na konec ulice, nesnáší, když se ho někdo dotýká, a k cizím lidem je nedůvěřivý.

„Jedná se o humorný a dojemný příběh patnáctiletého chlapce Christophera, který objeví v noci na zahradě u sousedů zabitého psa. Obdivovatel Sherlocka Holmese se rozhodne vést vlastní vyšetřování," přiblížila Eva Malá z třebíčského kulturního střediska.

Představením kladenského divadla zahajuje Městské kulturní středisko v Třebíči novou abonentní sezonu. Podivný případ se psem se hraje v divadle Pasáž ve středu 1. října a ve čtvrtek 2. října. Začátky jsou v devatenáct hodin.