Album Heart Shapeds Hooks obsahuje 11 skladeb z nich již můžete znát Maggies Bones, ke které vyšel v listopadu videoklip. Žánrově se album přibližuje k bluegrassu, country, blues, folku, ale i k rocku a punkrocku. Kapela se definuje jako nový žánr undergrass. Přinášíme krátký rozhovor se zpěvákem a leadrem kapely Travisem.

Travisi, v kapele je vás šest členů, přibliž nám, jak jste se dali dohromady a taky pro některé přibliž styl hudby.

Stejně jako všechny dobré věci, které fungují a přicházejí dohromady. Bylo to štěstí a náhoda, potkal jsem se s Ondřejem prostřednictvím společného přítele, a viděl, že jsme měli podobné cíle. Měl jsem kapelu předtím než se nás šest dalo dohromady, ale nefungovalo to pro mě ani mé písničky, takže to byla velká krásná náhoda. Pokud jde o styl hudby, mám pocit, že je to folk rock, se spoustou vlivů country a bluegrass, ale s punk postojem. Být punk je pro mě všechno, o poctivosti a zpíváni z celého srdce.

V Třebíči startujete prvním koncertem svého turné po Evropě, kde představíte své debutové album Heart Shaped Hooks. Můžete nám říct, na co se můžeme těšit?

Ano, začneme v sobotu v Národním domě v Třebíči. Lidé z Třebíče ke mě vždy byli úžasní, takže pro nás to dává smysl začít turné právě tam. Živé vystoupení bude energické a plné atmosféry, to je něco, co nosím v žilách a předávám na jevišti.

Jak vzniklo album Heart Shaped Hooks, o čem je a kolik svého času jste trávili nahráváním?

Začal jsem psát album před více než rokem a po spuštění nahrávání s Ondřejem v Black Pes records písně začaly nabírat ten správný směr a ožívat. Samotné písně pro mne znamenají hodně. Některé z nich jsou hluboce osobní, některé jsou psány pro rodinu a přátele, ve všech je cítit upřímnost. Nahrávání trvalo okolo sedmi měsíců. Jsem velmi hrdý na všechny, protože do jednoho pracovali velmi tvrdě.

Po Třebíči pokračujete koncertem v Kralupech nad Vltavou a poté dalšími v Německu. Je málo kapel, které rovnou vyrazí na turné po Evropě, tedy alespoň tady u nás v České kotlině.

Těšíme se na turné po Evropě a budeme se snažit přinést naší hudbu k co největšímu počtu lidí, jak jen to bude možné. Vím, že to v Čechách není obvyklé, ale jsem v první řadě putovní hudebník, to je všechno, co umím, a mám pocit, že můžeme hodně přinést nejen českému publiku, ale západní Evropě i mimo ní. Uvedu jiný postoj k cestování. Předpokládám, je to mojí punkovou výchovou a pocitem, že jsou další zajímavá místa na hraní. A nejde jen o prozkoumávání svého vlastního prahu. Svět je velké a vzrušující místo.

Co plánujete po turné ? Kam dál můžou posluchači za vámi zavítat?

Po turné máme měsíc na vydání dalšího videa z alba, před tím než ho oficialně pokřtíme 7. května v Pražské Akropoli. Hned poté pojedeme na další turné po Evropě, tentokrát více ve Francii, Itálii, Německu a doufám snad i doma v Irsku a ve Velké Británii. Lidé nás mohou najít na FB a také na www.travisoneill.com, pro další informace o datech, novinkách a možnostech kde koupit album.

LUCIE HOLÍKOVÁ