Přímo v Třebíči oslavy odstartují symbolicky v 11 hodin a 11 minut na Karlově náměstí otevíráním Svatomartinských vín. Hudební produkce tam potrvá až do 19.00, zazní jazz i cimbálovka. Před 16.00 začne vystoupení pro děti. Samotný svatý Martin přijede v 17.00 na bílém koni v doprovodu zbrojnošů. Po celý den si návštěvníci můžou pochutnat na pečené drůbeži a mladém víně.

Jen o kousek dál v kostele svatého Martina ráno začínají Mší svatou v 9.30 hodin. Požehnají novým varhanám, zazpívá Svatomartinský chrámový sbor. Od 15.00 se uskuteční varhanní koncert Na Martina u Martina a v 18.00 začíná večerní Mše svatá.

Na svatomartinskou husu si lze v Třebíči zajít například i do restaurace Vinohrádek nad Babou v Cyrilově ulici.

Na Dalešické přehradě se uskuteční v neděli 11. listopadu Svatomartinská plavba. Stejně jako v Třebíči, i tady budou v 11 hodin a 11 minut otevírat letošní mladé víno. Loď Horácko vyplouvá z přístaviště Kramolín v 10 hodin. Cena pro jednoho cestujícího je 390 korun, zahrnuje pohoštění včetně netradičně upravené husy.

V Jemnici vychází v 16.30 Svatomartinský průvod. Start je u restaurace Na Podolí, projde Dolní i Horní valy, Malou branku, kolem školy a radnice, cíl je na zámku. Tam se uskuteční krátká scénka a obdarování žebráka. V nedalekých Mladoňovicích budou v neděli 11. listopadu pořádat Martinské střílení o martinskou husu.

Na zámku ve Valčí svatého Martina oslaví o den dřív, v sobotu 10. listopadu, kdy tam uspořádají Svatomartinské hody. Začínají od 14.00, vstupné je 100 korun.

Na zámku v Dukovanech mají od 9. do 11. listopadu speciální Svatomartinské menu.

Od 9. do 11. listopadu pořádají Svatomartinské hody taky v Dalešickém pivovaru.