„Do jubilejního ročníku jsme chtěli pozvat hosta, který by stylem hudby odpovídal nastolenému trendu. Všechny třebíčské kapely, které ve Starči vystoupí, pravidelně hrávaly na tancovačkách po celém okolí. Vybírali jsme takovou kapelu, aby si lidi při jejím hraní mohli třeba i zatancovat, proto naše volba padla na Karla Kahovce a Georg & Beathovens,“ prozradil jeden z organizátorů Jiří Kalina.

„Chtěli jsme touto cestou poděkovat divákům za jejich přízeň a nabídnout jim známou kapelu, se kterou vystupoval svého času i Petr Novák. Ostatně jeho písničky ve Starči také zazní právě v podání Karla Kahovce,“ dodal Kalina.


S účinkováním hostů začali organizátoři před třemi roky, kdy do Starče pozvali legendární třebíčskou skupinu Articulus. O rok později to byl Cirkus Mrodrý Ublues a za další rok Ronáta, která se pak opět zařadila mezi stálé vystupující.


Letošní ročník nabídne jako předkapelu od 16 hodin formaci Nejvyšší čas z Třebíčska. Poté budou ve dvacetiminutových intervalech následovat skupiny Paprsky, Puls, WATT 80, Merkur, Pekelníci, Matador a již zmiňovaná Ronáta. Na setkání se všemi účinkujícími a návštěvníky se těší přes šedesát organizátorů z řad stařečských dobrovolných hasičů už tuto sobotu od 17 hodin na Nivě. Vstupné v předprodeji činí 160 korun, na místě pak 220 korun.