Nebude to však jediné vystoupení této sourozenecké dvojice a jejich doprovodné kapely, které se do letních prázdnin na Třebíčsku uskuteční.


Další proběhne ještě 19. června v Jemnici. „Koncerty Hany a Petra Ulrychových se v Třebíči konají alespoň jednou za dva roky a pokaždé jsou beznadějně vyprodány,“ informovala programová vedoucí kulturního střediska Ivana Řídká.


Téměř třicítka alb


Sourozenci Ulrychovi se na české hudební scéně pohybují více než čtyřicet let, a i když na začátku kariéry zpívali především bigbít, postupem let se do paměti posluchačů zapsali nezvyklým stylem, který balancuje mezi lidovou písničkou a folkem. Repertoár tvoří právě upravené lidové písničky a autorské skladby, které pocházejí v převážné většině z pera Petra Ulrycha, jímž hlas Hany Ulrychové dodává sílu, čistotu a podtrhuje poetiku.


Za dobu své kariéry sourozenci Ulrychovi nahráli a vydali celkem 28 alb, to první už v roce 1971.


Doprovodná skupina Javory beat, tvořená vynikajícími muzikanty, vystoupí ve složení Kateřina Štruncová – housle, zpěv, Dalibor Štrunc – cimbál, zpěv, Martin Adamus – baskytara a Jakub Šimáně – baskytara.


Koncert Hany a Petra Ulrychových se skupinou Javory beat začíná v pondělí 17. května v 19 hodin v Národním domě.