Polenský koncert se uskuteční na zámku a začíná ve 20.30 hodin. „Vstupenky v ceně 280 korun jsou k dispozici v regionálních předprodejích, a také v síti Ticketstream. Lístky budou dostupné také na místě," sdělil Michael Ondrák z Kulturního střediska Polná. Bližší informace jsou na internetové adrese www.kspolna.cz.

Rocková skupina své fanoušky potěší osvědčenými hity i novinkami. Velkým zážitkem však bude i koncert jako takový. „Scénu pro kapelu navrhoval světově uznávaný, přední stage designer Martin Hruška. V plánu turné je celkem jedenáct vystoupení. Jeden koncert trvá asi dvě hodiny. Hostem turné je mladá pražská kapela Resumé, které je vyhrazeno asi pětačtyřicet minut," sdělil manažer kapely Radek Sladký.

Harlej v těchto dnech vydává album, natočené při prosincovém koncertu ve vyprodané pražské Lucerně. Kapela také momentálně pracuje na písních pro nové album, které by mělo vyjít už v září.

„Ochutnávku v podobě dvou nových skladeb si fanoušci poslechnou na aktuálním jarním turné. Harlej nyní zažívá velký úspěch a popularitu, proto jsou také koncerty do konce tohoto roku obsazené, a kapela má zamluvenou také část příštího roku," dodal Sladký s tím, že během letošní sezony skupina odehraje celkem pětašedesát koncertů, a to včetně festivalových vystoupení.

Skupinu Harlej na českou rockovou scénu vstoupila v roce 1995. Vůbec prvním videoklipem byl Toník a Vládík, známé jsou také klipy Harlej Krišna, Pověste ho vejš nebo Přirození.

ZDEŇKA HINKOVÁ