Pro návštěvníky letošního ročníku je připraveno hned několik zajímavých novinek. Tou první je, že hudební přehlídka kapel bude probíhat dva dny.

Myšlenka na dvoudenní festival přišla ruku v ruce s loňským ročníkem. Naší snahou je udělat krok dál, a jak potvrdilo hlasování, jež proběhlo při loňském ročníku, bylo to i přání samotných návštěvníků festivalu,“ řekl spolupořadatel akce Pavel Vlašín. Když dvoudenní akce, tak změnit od základů, řekli si pořadatelé. Pozvali kapely a vymýšleli, co dál. Prostor kolem rokytnické sokolovny zrovna vyhovující nebyl vzhledem k tomu, že si loňský ročník nenechalo ujít na třináct set návštěvníků. Pořadatelé začali uvažovat nad jiným místem. Jejich iniciativu s pořádáním dvoudenního festivalu uvítalo nejen obyvatelstvo, ale i vedení obce, a tak se letošní ročník uskuteční v prostorách koupaliště.

Další inovací je prodej piva z tanku. Žádné sudy, ale pořádná cisterna nepasterizovaného piva s pípou a s ní související eko stany. „Není nám lhostejná otázka ekologie, proto jsme vymysleli takovou soutěž. Každý, kdo nasbírá v prostorách areálu koupaliště čtyřicet prázdných kelímku od piva, dostane od nás nápoj zdarma,“ vysvětlil další z pořadatelského týmu Jaroslav Novák.

Rokytná fest startuje v pátek v 16.30 hodin. Dvoudenní vstupné v předprodeji lze pořídit za 300 korun, na místě pak jednodenní za 200, dvoudenní za 350 korun.

Program Rokytná festu 2011.