Šestý ročník Hudebních slavností odstartoval prvním koncertem v Myslibořicích a na své pouti projde patnácti obcemi a městečky Jihomoravského kraje a Kraje Vysočina.

Na pódiu se vedle sebe objeví profesionální umělci s těmi, kteří hudbu provozují pouze jako amatéři.
Na to, jak akce vznikla, se Deník zeptal organizátorky a zakladatelky Hudebních slavností Mirky Strejčkové. „Celý projekt je vlastně můj nápad. Chtěla jsem do malých městeček a obcí dostat známé umělce. Kulturní akce jsou většinou okrajovou záležitostí, ne všichni mohou na kulturu vynaložit takové prostředky ze svých rozpočtů, jako je to u větších měst. V jedné z obcí mě překvapila zájmová činnost tamních obyvatel. Měli kromě několika hudebních kroužků také dramatický a recitační spolek.“

A nápad byl na světě – spojit amatéry s profesionály. Na většině vystoupení se představí žáci tamních mateřských, základních a uměleckých škol.
Na letošních slavnostech vystoupí cimbálová muzika Hradišťan a Cimbal Classik, skupina Javory, Jiří Stivín, Pavel Šporcl, Lubomír Brabec, Spirituál kvintet a Ondřej Havelka a jeho Melody Makers.
Nejbližší koncert se uskuteční 20. dubna v kostele svatého Jana Křtitelev Rokytnici nad Rokytnoua vedle Spirituál Kvintetu zazpívá jaroměřický Chrámový sbor Rosa.

V hrotovickém hoteluSport zahraje 22. dubna Pavel Šporcl a žáci Základní umělecké školy z Hrotovic.
Na dalších dvou koncertech se představí brněnská skupina Javory a malí muzikanti z Moravských Budějovic. Ti se poprvé představí 25. dubna v Jemnici, o den později se stejné vystoupení koná i v Moravských Budějovicích.