Zámek v noci vypadá opravdu jinak, návštěvníkům odhaluje svoji tajuplnou tvář, kterou se přes den snaží schovávat za sluneční paprsky…

Ochutnat jedinečnou atmosféru jaroměřického zámku po setmění se vyplatí. Členové Zámeckého ochotnického divadla všem návštěvníkům představí hrané kostýmované příběhy z historie jaroměřického zámku a současně návštěvníky provedou zámeckými interiéry.

Nádvoří ozdobí řada krásných tanečnic, nocí se rozezní kouzelná flétna a struny spinetu, které zážitek z romantického večera ještě více umocní. „V Jaroměřích bydlím prakticky od svého narození, na jaroměřickém zámku jsem tedy byla už nespočetněkrát. Noční prohlídku jsem ale měla možnost absolvovat jen jednou a rozhodně půjdu letos znovu. S manželem se moc se těšíme, bude to určitě opět zcela nevšední zážitek," říká nadšeně Bohumila Nováčková.

Noční prohlídky se konají tento pátek a sobotu a začínají vždy půl osmé večer. Prohlídka trvá půl hodiny, vstupné činí 120 korun. Pro velký zájem je doporučené účast na noční prohlídce rezervovat.

DANIELA VILHELMOVÁ