Již v pátek 6. října se ve velkém sálu Národního domu uskuteční třetí ročník Třebíčského kotlíku, který nabídne trampské písně od kapely Soumrak, jihlavské Madeiry a Partnerů z Českých Budějovic. Hudební nadšenci se mohou těšit také na dámské duo Musica Armonia interpretující starou hudbu, které vystoupí ve foyer divadla Pasáž v úterý 10. října.

O dva dny později do Třebíče zavítá také známá kapela The Tap Tap. „Tato skupina u nás již byla a nyní tady vystoupí v rámci akce Otevřené památky a srdce, což je akce pořádaná již 13. rokem a je věnovaná handicapovaným spoluobčanům, kteří mohou zdarma navštívit třebíčské památky zapsané v UNESCO,“ přiblížila akci Jaroslava Burketová z programového oddělení Městského kulturního střediska Třebíč. V dopoledních hodinách se o program postará Václavské divadélko a od šesti hodin večer začne hrát The Tap Tap v divadle Pasáž, kam mají handicapovaný vstup zdarma. V druhé polovině října přijedou na Vysočinu zahrát také hudebníci ze skupiny Fešáci, kteří letos oslaví padesát let hudební kariéry.

Na scéně divadla Pasáž se během měsíce vystřídají hned dva profesionální divadelní soubory s populárními inscenacemi. V úterý 17. října odehraje v Třebíči divadelní spolek Kašpar z Prahy představení Cyrano a 26. října společnost Háta Hvězdné manýry s Lukášem Vaculíkem. „Představení Hvězdné manýry je v rámci abonentní skupiny B, která je dlouho vyprodaná a žádné vstupenky nejsou. Na hru Cyrano jde do prodeje asi sto lístků,“ doplnila Burketová z Městského kulturního střediska Třebíč.

Koncem měsíce přijede zazpívat i herečka a zpěvačka Chantal Poullain u příležitosti slavnostního večera ke vzniku ČSR a udělení cen města významným osobnostem veřejného života.