Jeho tématem jsou vraždy v někdejším Kohnově mlýně, k nimž došlo na sklonku 1. světové války. Ty nikdy nebyly zcela objasněny, a proto dodnes budí pozornost místních a vyvolávají také řadu domněnek. Zčásti domnělý je vlastně i sám román Bezejmenní, který napsal třebíčský autor Milan Krčmář.

„Asi 90 procent událostí, které zde popisuji, se ale skutečně staly. Čtenář si je může ověřit i na základě přetištěných článků, které v knize najde. Příběh hlavních postav je však smyšlený, vsazený do tehdejších reálií,“ vysvětluje autor.

Román je deníkového charakteru a odehrává se nejen v Třebíči, ale i v Brně, Ostravě a také v Haliči, která byla součástí Rakouska-Uherska. Tato místa se mimochodem přímo promítla i do křtu, který rozhodně nebyl nudným autorským čtením – spíše se totiž jednalo o divadelní hru, v níž členové ochotnického souboru Ampulka ztvárnili některé z drobných příhod, které jsou v románu popsány.

Bezejmenní jsou již v prodeji v knihkupectví. Chcete-li je i s autorovým podpisem, máte možnost – právě dnes, tedy v úterý 29. října, od 17 hodin bude v třebíčském knihkupectví Trojan probíhat autogramiáda.