Starostovi se však jejich počínání nelíbí. Průběh akce dokonce krátce kontrolovali policisté. „Děláme to z recese, a taky abychom se sešli,“ řekl hlavní organizátor Miroslav Čermák.

Již posedmé se „dělnický“ průvod vydal přes celou obec. „Masaryk by měl radost,“ ozývalo se z davu. Průvodu obcí mávali lidé z oken. Poté všichni zakotvili na místním hřišti, kde se za doprovodu dechovky bavili až do odpoledne.

Jeden z mála lidí, kterým zaměření akce vadí, je starosta Pucova Josef Svoboda. „Mělo by se více prezentovat, že je to recesistická akce. Někdo sem přijde s úmyslem opravdově oslavit první máj a je z toho rozčarován,“ argumentoval Svoboda, který se akce nezúčastnil. „Se starostou mám někdy určité nesrovnalosti. Myslím, že mu vadí, že tomu všemu nedá svoje požehnání,“ vysvětlil Čermák.

Celá akce byla na obci předem nahlášená. Pořadatelé poslali program a žádali o povolení, aby průvod mohli ukončit na tamním hřišti. Obec v čele se starostou povolení vydala s tím, že oslava se musí uskutečnit za dodržení všech předpisů a organizátoři musejí dohlédnou na její hladký průběh.

Obě tato prohlášení organizátoři vyvěsili na nástěnku pro veřejnost. „Starosta by se nad takové věci měl povznést,“ sdělil svůj názor účastník akce Josef Adam. „Líbí se mi to moc. Tradičně se průvodu účastníme. Člověk je rád, že ta doba je pryč. K českému národu recese patří, vzpomeňme na Haška. Takových akcí je plno a není to nic proti ničemu,“ dodal Adam.