Projekt připravuje Centrum podpory rodin Ruth, které spadá pod Oblastní charitu Třebíč a jeho smyslem je pomáhat rodinám v nouzi. Umělci do něj věnují svá díla, která si zájemci mohou koupit a případně dále darovat svým blízkým.

Přispějí tím rodinám v tíživých životních situacích. Obrazy budou ve foyer umístěny až do dubna. Jejich ceny nejsou vysoké, ty levnější se dají koupit i za 200 korun. Do projektu se tedy může zapojit každý.

Na vernisáži hosty přivítala senátorka Hana Žáková, která projekt dlouhodobě podporuje, koordinátorka Centra Ruth Helena Marečková, ředitel Oblastní charity Třebíč Petr Jašek a vedoucí Střediska sv. Vincenta a sv. Josefa Jaroslav František Žák.

O hudební doprovod se postaraly klavíristka Bohumila Hanzalová a flétnistka Sára Hlouchová. Mezi umělci, kteří do projektu Daruj dvakrát věnovali svá díla, jsou například i známí třebíčští umělci Zdeněk Šplíchal, Boris Kjulleněn ml. či Pavel Hlaváč. Projekt Daruj dvakrát, který byl nedávno navržen na Počin roku Kraje Vysočina, dlouhodobě zaštiťuje europoslanec Tomáš Zdechovský.