Mirek Řídký se nedožil své výstavy Barevné imprese, která je v Malovaném domě v Třebíči instalována ku příležitosti jeho nedožitých sedmdesátin. Umělec jako by skutečně vycházel z tvorby impresionistů. Jeho barevné obrazy ukazují především četná zákoutí Třebíče, ostatně mnozí Třebíčané si místního výtvarníka nepochybně pamatují, jak sedával se štětcem u malířského stojanu třeba v uličkách židovské čtvrti.

Mirek Řídký nepřestával tvořit ani o dovolené, když se ženou pravidelně vyjížděli do jižních oblastí, do Chorvatska, Řecka a Itálie. Právě tam vznikly podle mínění kunsthistorika Jana Dočekala ty nejcennější obrazy. „Podle mého subjektivního názoru je právě zde zcela odpoután od jakési vnitřní sevřenosti a určitého napětí, které zřejmě prožíval, když maloval Třebíč. U ní věděl, že bude takříkajíc kontrolován diváckým pohledem a že na těchto obrazech budou hledány věcné souvislosti. Naproti tomu v zahraničí se cítil zcela osvobozeně a volně. Všimněte si také, že používal jiné barvy," podotkl Jan Dočekal.

Výjimečně Mirek Řídký maloval i portréty. Na jednom z nich zpodobnil rodinného přítele, zpěváka Laďu Kerndla s dcerou Terezou. Ostatně Kerndl na vernisáž výstavy přijel zazpívat několik písní. Barevné imprese Mirka Řídkého budou v galerii Malovaný dům v Třebíči k vidění do 3. ledna 2016.