Neděle začíná průvodem komediantů ve 13.30 hodin ve Staré tkalcovně v areálu Habitat. „V průvodu budou poutní zastavení, které připravili Matěj Forman, divadlo Kufr a další účinkující,“ popsal dramaturg festivalu Michal Schmidt. V zámeckém parku bude od 15 hodin následovat program opět v režii Matěje Formana.

Příchozí prakticky na každém kroku najdou loutky. Divadlo Loutky bez Hranic přiveze pohádku Bramborové království a humorný kabaret s Kouzelníkem Eňo Ňuňo. Přijede také skvělé divadlo U staré herečky s Ošklivým káčátkem na motivy klasického příběhu o malém ptáčeti. A Kejklíř Slávek si připravil loutkové představení Kašpárek a dřevěný koník, hrané klasickými dřevěnými marionetami, doprovázené zvukem houslí, mandolíny, harmoniky, trianglu, žáby a sovy.

Pro návštěvníky bude připraveno originální Loutkoviště. „Pět originální konstrukcí pro loutkové divadlo s různými kulisami a sadou loutek je určeno ke hře a rozvíjení fantazie celé rodiny. V Loutkovišti si může každý vyzkoušet, jaké to je hrát loutkové divadlo – stát se na chvíli hercem, režisérem, hudebníkem nebo divadelním kritikem,“ poznamenal Michal Schmidt.

V zámeckém parku budou k dispozici i originální výtvarné dílny pro malé i velké, například ateliér žonglérských a kejklířských dovedností či ateliér výroby pastýřských píšťal.

Také pro dospělé je toho připraveno mnoho. Vokální dílna s polyfonií ze Sardinie a Albánie, písněmi runo a joik z Finska a beko blues z Madagaskaru se zpěváky souboru Voxtra.

Neplacenou část programu ukončí koncert kapely šansoniéra a harmonikáře Mirka Kemela s Vladimírem Javorským.
Vrcholem dne budou tři večerní představení. Nejprve od 19.45 hodin koncert Ondřeje Havelky a jeho Melody Makers. Následovat bude představení Anny Polívkové s Michalem Kurtišem s názvem Histérie tance. A na závěr programu poprvé v České republice vystoupí unikátní seskupení Voxtra.