„Každoročně se snažíme trasu pochodu nějak pozměnit, udělat ji zajímavější a nabídnout něco nového. Letos účastníky zavedeme kromě známých míst, která mohli navštívit v předešlých ročnících, i na dvě nová stanoviště, kde na ně budou čekat i noví pohádkoví hrdinové. Na Polance je připraveno setkání s vodníky a před židovským hřbitovem proběhne rej duchů,“ sdělila Jarmila Hudečková z městského úřadu.


O zhruba šestikilometrovou vycházku Třebíčí je rok od roku větší zájem. „Nultého ročníku, který proběhl v roce 2006, se zúčastnila necelá dvoustovka lidí. Loňský rok byl co do počtu účastníků rekordní, na start přišlo 750 lidí,“ upřesnila Hudečková.


Pozměněná trasa a nové bytosti nejsou jedinou novinkou, která bude letošní ročník provázet. Na startu bude pro nejmenší připraven skákací hrad a jisté změny doznalo i cílové stanoviště. „Podařilo se nám vybudovat osvětlení turistické klubovny U Babáku, takže ti co se na trati zdrží, dojdou bezpečně do cíle. V každém případě doporučuji všem vzít si na pochod baterku,“ dodala Hudečková.


Start letošního ročníku bude probíhat od 16 do 19 hodin z Malovaného domu, startovné je 30 a 10 korun.