„Náměšťská placka se stala součástí života všech, kteří její historií prošli, kteří se měli možnost seznámit se skvělou atmosférou, panující nejen ne jevišti a v hledišti, ale i v zákulisí. Je to především setkání přátel trampské muziky, kde věk nehraje žádnou roli. Vždyť nejstarší soutěžící se nestydí za svou sedmdesátku, zatímco ti nejmladší dobojovali s pubertou,“ řekla ředitelka Městského kulturního střediska Věra Szemlová.


Vše začalo docela nenápadně na sklonku 60. let minulého století, kdy parta nadšenců přišla na nápad , udělat soutěž amatérských trampských písní. Už dávno je pryč doba, kdy pořadatelé sháněli případné účinkující a přemlouvali je, aby přijeli zahrát za guláš a pivo. Odměnou jim měla být putovní placka. O tu se soutěží dodnes. Pouze ten kdo vyhrál třikrát za sebou si ji může ponechat. Ve své sbírce ji má za čtyřicetiletou historii pouze šest kapel.


„Letošní nesoutěžní ročník jsme pojali trochu netradičně. K vystoupení jsme pozvali všechny kapely, které v historii placku vyhráli. Je jich celkem čtrnáct, do Náměště přijedou téměř všechny. Jediní, kteří budou chybět jsou Pupkáči z Přerova, kteří vyhráli 35. ročník v roce 2005 a bohužel se rozpadli,“ sdělila Věra Szemlová.


Na všechny, kteří si v sobotu do Náměště přijedou zahrát, čeká malá upomínková placka se známým logem náměšťského mostu a zámku. Zkrátka nepřijdou ani návštěvníci. U příležitosti 40. ročníku si budou moci zakoupit výroční turistickou známku. V Zámecké jízdárně začíná přehlídka vítězných kapel v sobotu v 16 hodin.

Program

Jubilejní 40. Náměšťská placka
Zámecká jízdárna v 16 hodin

Roveři - Zbýšov
Příboj - Brno
Střepy - Světec
Trilobiti - Brno
Ozvěna - Brno
Karabina - Brno
Chrpa - Chrudim
Kamelot - Brno
FT Prim - Brno
TE Band - Brno
Templáři - Moravský Krumlov
Tuláci - Ostrov nad Ohří
Červen 29 - Třebíč