Čtení, kdy dětem i dospělým čte sám spisovatel, jsou připravena také na Třebíčsku. Již dnes se jedno koná v knihovně v Okříškách. „Od jedenácti hodin bude Kamila Bártlová číst dětem z knihy Příhody vlčáka Césara," zmínila knihovnice Radmila Malá.

Do Městské knihovny v Třebíči dorazí ve čtvrtek 21. března na besedu autor knihy „Jako bychom dnes zemřít měli" Miloš Doležal. Kniha vypráví příběh kněze Josefa Toufara, který byl po takzvaném číhošťském zázraku zatčen, unesen a umučen příslušníky StB. Ukázky z knihy bude číst herečka Jana Franková.

Beseda s autorem se uskuteční od pěti hodin v hudebním sále knihovny. Ještě před tím zavítá do Knihkupectví Jakuba Demla na Karlově náměstí, kde bude svoji knihu podepisovat.

Jedním z vrcholů měsíce čtenářů bude také vyhlášení Čtenáře roku v třebíčské knihovně. Na dětském oddělení odmění v pondělí 11. března nejlepšího mladého čtenáře do patnácti let, jak z městské knihovny, tak z obou poboček.

„Cílem této aktivity je posilovat společenský význam a prestiž četby a ocenit ty, kteří služby knihoven nejvíce využívají," řekla zástupkyně ředitelky tamní knihovny Eva Bazalová. Kdo z nich postoupí do krajského kola, se dozvíte, když v pondělí přijdete.