Tradiční výstavu, která letos potrvá trochu netradičně až do září, zahájí slavnostní vernisáž a bude začátkem i víkendových oslav.


„Klub přátel historie Martínkova se tentokrát zaměřil na 90. výročí založení Sokola v obci. Jeho členové nasbírali spoustu zajímavého materiálu, a tak v budově bývalé školy budou od 17 hodin k vidění nejen dobové fotografie a sokolské kroje, ale i listiny,“ sdělil Zdeněk Karásek, vedoucí folklórního souboru Džbánek. Opět po roce se milovníci cimbálové muziky mohou těšit na náměšťskou kapelu Rathan, která zahraje v pátek večer v sokolovně.


Sobotní program zahájí koncert martínkovského pěveckého sboru Jordán pod vedením Petry Řepové. Pak přijde na řadu vyzývání stárek a večer při muzice se při předání hodového práva krojované chase představí folklórní soubor Džbánek. Nedělní program začne mší svatou v kostele Navštívení Panny Marie.


Průvod krojovaných souborů obcí je připraven na nedělní poledne. „Přehlídka všech souborů odstartuje ve 13 hodin. Na pódiu pod májí vystoupí soubory martínkovský Džbánek, jeho mladší odnož Martínek, soubor Mateřídouška, který je složený z dětí z mateřské školy z Domamili a Okřešánek z Okříšek,“ upřesnil Zdeněk Karásek. Třídenní hodové veselí uzavře cimbálová kapela Drahan z Blanska, která vystoupí v sokolovně.

Pátek 13. srpna
17 hodin    vernisáž výstavy
18 hodin    stavění máje
19 hodin     cimbálovka Rathan

Sobota 14. srpna
14.30 hodin  pouťový koncert
17 hodin     vyzývání stárek
20 hodin     pouťová zábava

Neděle 15. srpna
8 hodin      mše svatá
12 hodin     krojovaný průvod obcí
13 hodin     výstava
16 hodin     folklórní festival
19 hodin     cimbálovka Drahan