„Jde o komedii, kterou uváděly pařížské kabarety. Hra je vtipná a plná gagů, které spolehlivě baví publikum,“ řekla vedoucí ochotníků Emílie Dokulilová. Hru napsal Patrick Haudecoeur a v Paříži měla tisíc repríz a v roce 2002 získala cenu Molièra za nejlepší muzikál sezony.

V Okříškách si hra odbyla premiéru v polovině února. „Každoročně nazkoušíme jednu hru, se kterou po domácí premiéře objedeme deset až dvanáct míst, o nichž víme, že na nás lidé přijdou. Vybíráme pokud možno méně známé kusy, snažíme se tím předejít srovnávání. Na druhou stranu nabízíme divákům představení, které ostatní spolky v repertoáru nemají,“ doplnila Dokulilová.

Novodobí okříšští ochotníci baví publikum téměř dvacet let, za tu dobu nastudovali šestnáct her.

Historie ochotnického divadla v Okříškách však nezačala koncem minulého století, ale datuje se už od roku 1912. Díky tomu mají ochotníci zásobu kostýmů, rekvizit a kulis.

V současné době má soubor deset členů, rovnou polovinu tvoří muži. „Dělat ochotnické divadlo je celkem dost časově náročné. Spousta lidí má chuť s námi hrát, ale vydrží dva až tři roky a pak už to časově nezvládají a končí. Problém máme hlavně s mladými lidmi,“ připustila vedoucí souboru.

Představení Lázeň perlivá sehrají divadelníci v sobotu v kulturním domě v Nové Vsi v 17 hodin.