No a shodou okolností ho taky nechávám povalovat i přímo před sídlem kancléřky.

Takto začíná reportáž nazvaná Ostří hoši paní kancléřky?, kterou najdete v knize s názvem …a duše zůstala celá. Autorem je Třebíčan Milan Krčmář. Ten se letos v červnu vypravil na kole z Dolních Vilémovic do Londýna, aby tak upozornil na finanční sbírku určenou pro rekonstrukci rodného domu Jana Kubiše. Třebíčský deník byl mediálním partnerem této cesty a o prázdninách pravidelně přinášel některé z reportáží, jichž ve zmíněné knize najdeme více než sto.

Krčmářovu knihu lze koupit již nyní u třebíčských knihkupců, autor ji však oficiálně představí zítra v 18 hodin v Městské knihovně v Třebíči. A aby toho nebylo málo, křtít se bude i DVD televizních reportáží, které vysílala TV R1 Jih a které budou ve zkrácené podobě promítány také na slavnostním večeru.

Jako kmotřičky si Milan Krčmář pozval šéfredaktorku „er jedničky" Martinu Brožovou a Českou Miss 2010 Jitku Válkovou, která na večeru také zazpívá. U křtu nebude chybět ani starostka Dolních Vilémovic Jitka Boučková a krajská radní pro cestovní ruch Marie Kružíková.

„Martina Brožová s Jitkou Válkovou budou z knihy také předčítat," prozradil Krčmář. „A já si pro návštěvníky připravil něco, co jsem nazval utajenou reportáží," prozradil Krčmář.

DANIELA VILHELMOVÁ