Ze zpívání v adventním čase se stává tradice, při které se vydavatelství VLTAVA LABE MEDIA spojuje s Českým rozhlasem. Letos se zpívá již posedmé, jako vždy budou vánoční písně znít Českem unisono ve stejný čas. Tentokrát ve středu 13. prosince od 18 hodin. Společně si zazpíváme tradiční koledy Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma a Narodil se Kristus Pán. K těmto třem koledám, jež notujeme společně každý rok, letos přibyly dvě vybrané vámi, čtenáři Štěstí, zdraví, pokoj svatý a Pásli ovce valaši. Na mnoha místech si pak přidají i dvě oblíbené vánoční písně Rolničky, rolničky a Vánoce, Vánoce přicházejí.

„Loni se do této unikátní akce zapojilo 120 tisíc lidí. Také letos se budou koledy zpívat na vybraných vánočních trzích a náměstích. Zpěvníky s texty budou jako tradičně přílohou Deníku v den konání akce,“ řekl Roman Gallo, ředitel redakcí Deníků.

Už posedmé zazní koledy s Deníkem v Třebíči. Zpívat tam budeme tradičně s dětským sborem Slunko před Zadní synagogou v židovské čtvrti. Občerstvení a teplé nápoje pro příchozí zajistí sdružení Vrátka.

Charitní výstava obrazů

Letos poprvé se k akci připojí také místní oblastní charita. Ve svém sídle v ulici Leopolda Pokorného v židovské čtvrti zpřístupní výstavu obrazů v rámci charitativní akce Daruj dvakrát. „Každého srdečně zveme ke zhlédnutí těchto krásných uměleckých děl především od regionálních autorů, kteří jejich věnováním pro charitativní prodej podpořili rodiny v těžké životní situaci i služby poskytované ohroženým rodinám,“ zve Helena Marečková z charitního Centra podpory rodin Ruth.

Vystavená díla mohou lidé zakoupit a získat tak pěkný dárek pro někoho blízkého na Vánoce. „V přízemí sídla oblastní charity bude k dispozici teplý čaj na zahřátí a možnost ke ztišení nebo soukromému adventnímu rozjímání v tichu malé kaple Oblastní charity Třebíč,“ doplnila Helena Marečková.

Připojit se může každý

Ke společnému zpívání koled se na Třebíčsku připojí opět v Martínkově. „Sejdeme se u vánočního stromku v parku na návsi,“ ohlásil místostarosta Josef Pléha. V okrese Třebíč se k akci Česko zpívá koledy přihlásili také lidé v Čechtíně. Zpívat budou před budovou obecního úřadu.

Pokud máte zájem o tuto akci, další informace najdete na internetové adrese www.ceskozpivakoledy.cz. Tam je možnost se také ke zpívání přihlásit.