„Koblížc! jsou jednou z kapel, která je u teenagerů v kurzu. Spolu s kapelou Mandrage jsou na vrcholu a to je také jeden z důvodů, proč jsme obě skupiny pozvali k účinkování v Třebíči,“ řekla programová vedoucí kulturního střediska Eva Malá.

Sami sebou

Koblížc! hrají od počátku vlastní, české písničky, jež lze zařadit do teenagerského punku zvaného mars pop. V tomto duchu se nese i zatím jejich poslední album Sami sebou, které vydali v loňském roce. Za předskokana si Koblížc! vybrali Kyanid.

„Vlastně si předkapelu vybrali sami. My jsme měli nějaké požadavky, aby vystoupení předkapely nebylo delší než hodinu. Kdo to bude, už záleželo na samotných Koblížcích. Nakonec přijede českokrumlovský Kyanid, s nímž udržují Koblížc! dobré vztahy,“ doplnila Malá.

Šumperská kapela Koblížc! se v pátek večer představí ve složení Filip Vlček baskytara, zpěv, Josef Vařeka kytara, zpěv, Tomáš Brandejský sólová kytara, Robert Poch bicí.

Koncert je na stání, posledních několik volných vstupenek je k dostání u pokladny Národního domu a v Informačním centru Malovaného domu.