Denní tisk je v době uzavření k dispozici v internetové studovně. Mimo uvedený termín knihovna funguje dle běžných otevíracích hodin.

Kromě dospěláckého oddělení se uzavře ve stejném termínu také oddělení dětské. Mimo uzavírku, která potrvá do 28. července, bude otevřeno vždy každé pondělí, středu a čtvrtek od půl deváté do šesti hodin. Internetová studovna je pro zájemce otevřená dle běžného provozu. Pobočka knihovny v Modřínové je otevřená každé pondělí, středu a čtvrtek od půl deváté do dvanácti hodin a odpoledne pak od půl jedné do osmnácti hodin. Pobočka v Borovně je také zavřená do 28. července. Poté se otevře každé pondělí, středu a čtvrtek od půl deváté do dvanácti hodin a odpoledne pak od půl jedné do osmnácti hodin.

Během prázdnin je také možné prohlédnout si v knihovně hned několik výstav. Do září si zájemci mohou prohlédnout výstavu „Jedeme do světa“, kterou vytvořily děti z MŠ Kaštánek. Dále pak je pro návštěvníky připravená „Retrospektivní výstava řezbářských výrobků Oldřicha Chmelíčka“, „Letní dekorace z Domovinky“ a své práce vystavují v borovinské pobočce i děti z Mateřské školy Okružní.

Ivana Říhová