„Na prvním zahajovacím setkání si mimo jiné budeme povídat o knihách, které se na regálech v knihovně neohřejí, ale i o těch, které jdou na dračku v knihkupectvích,“ informovala zástupkyně ředitelky knihovny Eva Bazalová.

Poprvé se klub sejde v úterý 13. března ve čtyři hodiny odpoledne. „Chybět nebude ani káva a něco sladkého. Pokud by i návštěvníci chtěli přispět něčím sladkým, uvítáme to,“ řekla Bazalová.

Zajímavě vypadá také program na další setkání během roku. Návštěvníci kavárny se například mohou těšit na autorská čtení a besedy se spisovateli. „Na podzim by k nám měl zavítat držitel Ceny Jiřího Ortena a autor komiksů Alois Nebel,“ uvedla knihovnice.

Debatovat se bude také o spojení literatury s dalšími médii. S přednáškou Velká trojka: Škvorecký, Lustig, Kundera přijede filmový kritik a publicista Martin Jirouš, který přednáší o vybraných literárních nebo filmových fenoménech pro střední i vysoké školy.

Pro ty, kteří si píší doma do šuplíku, bude možné se setkat s regionálními autory, jimž se podařilo vydat knihu. Dozví se přímo od spisovatelů jejich zkušenosti i s jakými problémy se setkávali. Zájemci je budou moci požádat o radu.

Témat bude po celý rok řada. „Při jejich výběru budeme samozřejmě vycházet ze zájmu posluchačů, rádi bychom rovněž dali prostor regionálním autorům a vůbec propagovali regionální literaturu,“ dodala Eva Bazalová.