Vezmou knihu, která právě vyšla, nebo je při čtení zaujala, a udělají z ní scénické čtení.

Lukáš Hejlík se svými kolegy se tentokrát promění v děti ve věku od pěti do dvanácti let, kteří jsou hlavními hrdiny románu Niccoló Ammanitiho Já se nebojím. Jedním z nich je Michele Amitrano, jenž se jako dospělý vypravěč vrací k událostem, které jej hluboce poznamenaly. Já se nebojím je syrový a něžný román o krutosti světa, o předčasném loučení s časem dětských her a bezstarostnosti, a také o boji s děsem a strachem, který si v sobě nosí každý člověk.

Při každém představení jde tvůrcům především o to, zachytit ducha knihy. „Naposledy například hráli komiks. V něm přesně vystihli, že je to v obrázcích. Reakce dělali sekvenčně. To znamená, že vždy ztuhli v nějaké poloze. Tím odkazovali k tomu, jakou formu daná knížka má. Každé představení je díky tomu úplně jiné," řekla ředitelka třebíčské knihovny Marie Dočkalová.

V třebíčské knihovně si začali zvát pořad Listování pravidelně od loňského podzimu. „Od té doby ho máme jednou za měsíc a pokaždé nás překvapí jinou formou zpracování. I mezi diváky si získává čím dál větší oblibu," dodala ředitelka. Pořad začne v sále hudebního oddělení v pondělí v pět hodin odpoledne.