Jak dlouho vlastně kapela Secret hraje?


Všechno to začalo v roce 1993 v Moravském Krumlově. Ale opravdový křest před publikem, měla kapela v roce 1995 na minifestivalu tamtéž.


Vy jste ale u zrodu kapely nestál?


Ne, já se připojil až v roce 1996 a vydržel jsem dodnes. Vlastně jsem si tím splnil svůj klukovský sen, hrát v kapele a po zábavách.


Hrát a zpívat to vyžaduje docela velkou dávku exhibicionismu, jak jste na tom vy?


Ten mi opravdu nechybí. Rád bavím lidi a rád jsem mezi nimi. Hrajeme 45 až 60 krát do roka. Pokud bych tohle nedělal rád nebyl bych tak dlouho u kapely.


Hodně vašich příznivců má jméno kapely spojeno s Jemnicí, ale na vašich stránkách avizujete, že jste ze Znojemska. Jak to vlastně je?


Většina kluků je ze Znojemska, z Jemnice pocházím jen já. Moje srdce patří Jemnici a rád bych se tam jednou vrátil.


Je to pár dní, co jste vydali třetí CD. Jak dlouho jste jej připravovali?


Druhé CD vyšlo v roce 2004, takže šest let. U obou předešlých jsme to udělali obráceně. Prvně vydali CD, a pak hráli písničky z něj na zábavách. Tentokrát jsme to udělali naopak. Několik písniček jsme měli a potřebovali jsme ještě pár,aby mohlo vzniknout třetí CD. Dal jsem klukům ultimatum a zbytek písniček vznikl během pár dní. Takže 3 - 4 měsíce pilné práce a je to.


Jaké jsou náklady na výrobu CD ?


Z pohledu kapel, které začínají nebo dělají hudbu jako koníček to zrovna levná záležitost teda není. Náklady se pohybují řádově v deseti tisících korun.


Secret, ale nehraje jen pro dospělé?


Ne jednou mě napadlo, že bychom mohli hodit do rockovější podoby známé písničky z dětských filmů a zahrát je pro zpestření na zábavách. Ani jsem netušil jaký to bude mít ohlas. Pak jsme je hráli i mažoretkám, na dětských dnech a pak za mnou přišel jeden pán, že prý by koupil to naše pohádkové CD. Takže máme úkol do budoucna. Natočit dětské CD.


Nehrajete jen na Třebíčsku. Kde všude Secret hrál?


Kromě Jemnicka, Dačicka a okolí Moravských Budějovic jsme hráli i na Jihlavsku, Znojemsku. Dobré zábavy jsou i ve východních Čechách.


Co skupina Secret a letní festivaly?


Tak ty už nestíháme. Hrajeme každou sobotu a v sudé pátky, kromě toho jsme všichni zaměstnaní, protože se jen muzikou neuživíme a tak si dovedete představit, jaký je to fofr. Festivaly prozatím vypouštíme.


V pátek budete hrát na slavnostech UNESCO. Hráli jste někdy v Třebíči?


V Třebíči jsme už hráli, před pár lety na maturitním plese. UNESCO bereme jako výbornou příležitost se ukázat. Taky jsme si pro návštěvníky připravily nějaké soutěže o naše nové CD. Tak doufám, že si nás nikdo nenechá ujít.