Jemnický Fest mají pořadatelé v plánu připravovat dvakrát do roka, na jaře a na podzim. Loňská premiéra se setkala u návštěvníků s příznivým ohlasem, a tak došlo i na plánovanou jarní část. Důvodem vzniku jednodenního festivalu byla absence podobných akcí v Jemnici, a tak se organizátor Jiří Prokeš s tamním Nezávislým klubem nadšenců rozhodli stojaté vody poněkud rozproudit.

„Jako na podzim jsme vsadili na známé kapely. Hvězdou večera bude kapela UDG, která si v posledních letech získává stále více příznivců. Každé léto se zúčastňuje všech významných českých festivalů, a proto nemůže chybět ani na tom jemnickém,“ řekl pořadatel akce Jiří Prokeš.

Podruhé čeká návštěvníky Festu setkání s brněnskou kapelou Crash Road, která se do podvědomí posluchačů dostala díky svým úspěchům v hitparádách a různých anketách. Po půl roce se na domácí pódium vrátí skupina Secret se zpěvákem Martinem Riškou. Oproti tomu premiéru si v Jemnici odbude rakouská skupina All Faces Down a zpěvák David Deyl, který triumfoval při udílení Hudebních cen televize Očko 2010.

„Kromě hudebních produkcí se návštěvníci mohou těšit na vystoupení jemnické hip–hopové skupiny K4. Malý sál bude patřit DJ Adasovi, který bude hrát po celou dobu konání Festu,“ dodal Jiří Prokeš.

Ani to však není z jarní nabídky vše. Pořadatelé si pro návštěvníky připravili i soutěž. Všechny vstupenky jsou slosovatelné a výherce může vyhrát zájezd pro dvě osoby do Paříže. Jediné co musí udělat, je vyplnit anketní lístek na nějž napíše jména tří kapel či jednotlivců, kteří by měli vystoupit v některém z příštích ročníků.

Jemnický Fest se koná v sobotu 2. dubna v jemnické sokolovně, začátek je ve 20 hodin. Vstupné v předprodeji činí 165 na místě pak 210 korun.