„Ples královny Elišky je vyhledávaný nejen pro svou bohatou tombolu, ale i kvůli tomu, že nabízí hned několik hudebních produkcí,“ řekl organizátor plesu Jiří Prokeš.

Ani letos tomu nebude jinak. Celá jemnická sokolovna v sobotu ožije plesovou atmosférou. Zatímco v hlavním sále si na své přijdou ti, co dávají přednost živé hudbě, právě zde se budou střídat dvě kapely Praga 75 a Secret. O patro výš bude diskotéka.

„Začátek plesu bude opět patřit slavnostnímu průvodu krá-lovny Elišky Přemyslovny a Jana Lucemburského. Doprovod jim budou dělat členové historické skupiny Lucemburk a chybět nebude ani šermířské vystoupení,“ předeslal pořadatel Jiří Prokeš.

Letošním jubilejním ročníkem bude slovem provázet speaker Pavel Bláha. Právě proto, že jde o jubilejní ročník, pozvali organizátoři také trapnomága. „Jde o známého kouzelníka Richarda Nedvěda, který vlastně ani tak kouzelníkem v pravém smyslu slova není. Všechny triky tak nějak pokazí. Jde ale o legraci, tak doufám, že se budou všichni dobře bavit,“ uzavřel Prokeš.

Ples královny Elišky každoročně navštěvuje až osm set lidí. Ne nepodstatnou součástí plesu je i tombola. Mezi hlavní ceny té letošní patří zájezd pro dvě osoby, wellness pobyt, notebook nebo LED televizor. Poslední vstupenky jsou ještě v předprodeji za 100 korun.