Další skvělý kulturní zážitek připravily pořadatelé na středeční večer. Uvedeno bude nejslavnější dílo Georga Friedricha Händela. Oratorium Mesiáš je vrcholné dílo tohoto mistra. Barokní hudba jako celek je známá svou monumentalitou, byla psána především pro církevní účely k oslavě Boha.

Oratoria se postupně z chrámů a kůrů přesunula do koncertních síní a sálů. Händlův Mesiáš patří k nejlepším dílům vzniklým v barokním období evropské hudby. Proč Mesiáš? Ideální král (pomazaný), spasitel, pro křesťany Ježiš z Nazaretu, tudíž oslava Ježiše jako vyvoleného krále křesťanstva. Oratorium je vokálně instrumentální skladba,která se formálně podobá opeře. Hlavní rozdíl je však v tom, že oratoria se neprovozují na jevišti, scénická akce tak typická pro operu je v oratoriu nahrazena textem, který zpěvák přednáší jako vypravěč příběhu.

Exteriéry barokního zámku v Jaroměřicích jsou vskutku důstojným místem pro uvedení díla. Výběr pořadatelů na interpretaci tentokrát padl na Český filharmonický sbor z Brna pod vedením Petra Fialy. „ Tento sbor má intenzivní zvuk, který je umocněn mnoha mladými hlasy.

Sbor patří k nejznámějším,nejlepším a nejvšestrannějším sborům v Evropě,“ řekl na adresu hudebníků Casper Richter, hudební ředitel spojených divadel ve Vídni. Spolu s filharmonickým sborem vystoupí i Čeští komorní sólisté s uměleckým vedoucím Ivanem Matyášem. Toto těleso působí na našich koncertních pódiích už více než 30 let. V řadách sólistů se představí Hana Škarková – soprán, Pavla Zbořilová – alt, Marek Olbrzymek – tenor a Aleš Procházka – bas. Co dodat na závěr? Začátek je ve 20.00 hodin, vstupné 250,- Kč, snížené 125,- Kč.