Velikonoční den je pro děti připravený v Domu dětí a mládeže (DDM) na ulici Tomáše Bati v Třebíči. Velikonoce v DDM proběhnou v pátek 29. Března. Od osmi do dvanácti hodin mohou děti soutěžit v turnaji v ping pongu, který je určen pro hráče od sedmi do osmnácti let, souběžně budou probíhat i velikonoční dílničky. Od patnácti hodin proběhne bowlingový turnaj U Kmotra, kde mohou soutěžit bowlingoví nadšenci ve věku od pěti do osmnácti let. Vstupné na všechny tři akce stojí 40 korun.

I třebíčské centrum Alternátor posílilo o Velikonocích provoz. Kromě Velikonočního pondělí bude otevřeno celý víkend i na Velký pátek, kdy je státní svátek. „Alternátor vyjde vstříc i rodinám s dětmi, které jistě ocení navýšení počtu komentovaných programů na zdejší unikátní projekční kouli Science on a Sphere. Oproti běžným všedním dnům, kdy se promítá pouze jednou denně, se bude od čtvrtka do soboty promítat tři krát denně. Na výběr je buď projekce Dotkněte se Měsíce, která lze přizpůsobit dětem od sedmi let, nebo všeobecná, kdy návštěvníci zhlédnou hlavní datasety týkající se Země i vesmíru,“ oznámil mluvčí centra Alternátor Milan Krčmář.

Oproti tomu v městysu Vladislav se budou v soboru poměřovat síly. Proběhne tam další ročník soutěže Vladislavský železný hasič, kde se utkají dobrovolní i profesionální hasiči v různých disciplínách soutěže TFA. Sportovní sobota bude také v Litovanech, kde pro změnu otevírají soutěžní sezónu tamní dobrovolní hasiči soutěží v požárním útoku s názvem O velikonočního beránka.

V neděli bude Velikonoční jarmark na zámku ve Valči. Probíhat bude na nádvoří zámku a doprovodí jej rukodělné dílničky. Zájemci si také budou moci vyzkoušet práci skláře a řezbáře, nebo si upletou košík nebo pomlázku. Vstup na jarmark je zdarma. I v Kostníkách mají program na neděli už jasný, proběhne tam totiž Velikonoční výstava, a tradiční pletení pomlázek v kulturním domě.

IVANA ŘÍHOVÁ
LUDĚK MAHEL