Nejprve proběhne vernisáž výstavy fotografií z Islandu fotografa Jana Suchardy na zámecké chodbě v 16 hodin. Dále je připravena výstava květin Českého zahrádkářského svazu Vladislav a výrobků klientů Domova bez zámku a Velké Bíteše. Večer je v plánu pouťová zábava s kapelami A4 a Reflexy od 20 hodin, ve 21 hodin 30 minut rozzáří Hrotovice ohňostroj u Dolního rybníka.

V sobotu čeká Hrotovické nabitý program už od rána, jako první si zájemci prohlédnou výstavu fotografií z historie Hrotovic v malém sále ZUŠ, výstava je otevřená od 8 do 12 hodin, odpoledne od 14 do 17 hodin. Dopoledne bude ulice Bratří Lohnických plná okrasného ptactva. Na náměstí 8. května se pro změnu usídlí trhovci, během pouťového jarmarku, který potrvá od 8 do 12 hodin. Odpoledne odstartuje hasičská soutěž v požárním útoku o pohár města Hrotovice, která proběhne od 13 hodin u Dolního rybníka. Večer se program přesune opět k Hornímu rybníku, kde od půl osmé vystoupí Petr Kolář s kapelou a ve 21 hodin převezme pódium skupina Lazaret.

Neděle začne mší svatou v kostele sv. Vavřince od osmi hodin. O půl deváté proběhne také bohoslužba v kapli církve československé husitské. V devět hodin odstartuje tradiční pouťové zavádění s dechovou hudbou Horanka od kostela. Odpoledne bude patřit dětem, od 14 do 17 hodin pro ně bude připravena kočárová bryčka s možností projížďky na náměstí 8. května, od půl čtvrté se pak budou projíždět na koních na hřišti u sokolovny. Nádvoří zámku se promění v divadlo, ve 14 hodin zde sehrají divadelníci pohádku Pejsek a Kočička. K poutím neodmyslitelně patří fotbalová utkání. Program uzavře pouťová veselice s Dechovou hudbou Ištvánci, kteří budou hrát na nádvoří zámku od 19 do 23 hodin.