Vstupné na páteční folkové odpoledne stojí na místě 200 korun, na soboru pak 300 korun a na oba dva dny zájemci zaplatí 400 korun. Děti do 12 let mají vstup zdarma.

Páteční program odstartuje v 18 hodin vystoupením folkového písničkáře a muzikanta Aleše Petržely, kterého budou následovat blues-folkoví hudebníci skupiny Alibaba. Vystřídají je muzikanti Roháči a poté bude pódium patřit brněnské skupině F.T. Prim. Večer uzavřou pardubičtí folkaři Marien.

V sobotu začne folkové veselí s úderem poledne. Nejprve zahraje pořádající spolek Sakum Prdum. Poté vystoupí brněnské akustické trio Monopól. S autorskými písněmi, které obsahují prvky folku, rocku, šansonu a jazzu nastoupí od 14 hodin kapela Spolektiv. Na Vandrobraní se bude i zpívat a capella, vystoupí totiž vokální skupina Pětník. Následně zahraje kapela Sem tam. Od 17 hodin se představí sedmihlasá skupina za akustického doprovodu B.P.T. Zlín. Od 18 hodin bude hrát písničkář ze severní Moravy René Souček a chybět nebude ani folkové duo Jana Žambocha a Stanislavy Brahové ze Vsetína, kteří zpívají pod názvem Žamboši. Večer pak rozpálí nejznámější neznámá kapela Jananas a po nich převezme pódium Ivan Hlas trio. Sobotní folkový den uzavře valašská skupina Docuku, která hraje na pomezí bigbítu a folku.

Vandrobraní vzniklo v roce 2000 jako pohodový festiválek, který pořádala dávno zaniklá skupina Haluza. „Samotnému Vandrobraní předcházelo ještě Kaštanobraní pořádané v letech 1998 a 1999. Účelem tehdejšího festivalu byla záchrana kaštanů v areálu padochovské sokolovny napadených klíněnkou. To se tehdy povedlo, akce se zalíbila a dále pokračovala pod názvem Vandrobraní,“ řekla Kamila Řezáčová ze spolku Sakum Prdum.